Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 31/05/20, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Wyłoniono wykonawcę przebudowy drogi w Dzietrzychowie

Dofinansowanie 63,63% kosztów inwestycji z PROW, przyznanych przez samorząd województwa.

          Mimo trwającej wyjątkowej sytuacji w kraju, jaką jest rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, w urzędzie miejskim trwają nieprzerwane prace dotyczące realizacji inwestycji na które gmina uzyskała wsparcie ze środków pochodzących z unii europejskiej. W ostatnich dniach dokonano otwarcia ofert złożonych w postepowaniu dotyczącym wyłonienia wykonawcy robót budowlanych w związku z gruntowną przebudową drogi zlokalizowanej w miejscowości Dzietrzychowo. Było to już drugie postępowanie, ponieważ w pierwszym wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę znacznie przekraczającą możliwości finansowe gminy. W obecnym postepowaniu złożono 5 ofert, z których najkorzystniejszą złożyła firma Usługi Brukarskie i Budowlane Waldemar Komsta z Bisztynka, którego oferta opiewała na kwotę 516 862,51zł. Kwota ta jest niższa od zaplanowanej o ponad 50 000zł. Pozostałe oferty złożyły firmy:
 
  • KWIAT – p. Mariusza Kwiecińskiego z Sępopola
  • EKO-WOD – p. Michała Czarneckiego z Kętrzyna
  • P.H.U. PS-BUD – p. Agnieszki Sieniuć z Górowa Iławeckiego
  • Żwir – Wik S.C. z Sępopola
           Dofinansowanie przyznane gminie na inwestycję pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 63,63% kwalifikowanych kosztów inwestycji. Z tego programu zrealizowano w poprzednich latach gruntowne przebudowy kilku ulic w Sępopolu, tj. ul. Lipowej, ul. Korszyńskiej, ul. Długiej oraz drogi prowadzącej do Rygarb. Nawierzchnia drogi tym razem będzie wykonana z kostki betonowej polbrukowej, na nowej podbudowie składającej się z warstwy odsączającej z kruszywa o grubości 30 cm, warstwy podbudowy z betonu o grubości 20 cm oraz warstwy podsypki z kruszywa pod kostką betonową. Na najbliższe dni planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą. Mamy nadzieję, że mimo bardzo trudnej otaczającej nas sytuacji realizacja inwestycji przebiegnie pomyślnie.
 
          Pracownicy urzędu przygotowują również kolejne wnioski dotyczące pozyskania środków zewnętrznych dla naszej gminy, o których poinformujemy w kolejnych artykułach.
 
Jednocześnie prosimy mieszkańców o wyrozumiałość, ze względu na utrudnienia w komunikacji w czasie przeprowadzania prac budowlanych i przepraszamy za niedogodności z tym związane.

7Galeria zdjęć: Przebudowa drogi w Dzietrzychowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny Przyjęć interesatnów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk