Pozostałe aktualności

Międzynarodowa współpraca poprawi wygląd miasta.

  • 08-07-2019
Niebawem w naszym mieście swoje praktyki będą odbywali studenci architektury krajobrazu z Rosji
          Podpisaliśmy porozumienie o współpracy partnerskiej z uniwersytetem rolniczym z Rosji. Dzięki współpracy przedmurze miejskie może stać się wizytówką naszego miasteczka.
Współpraca naszego urzędu z filią Sankt-Petersburskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego z siedzibą w Polessku w obwodzie kaliningradzkim nabiera rumieńców. Już po raz drugi odwiedzili nas wykładowcy i studenci rosyjskiej uczelni. Podczas spotkania Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola podpisała porozumienie o współpracy z Aleksandrem Rożkowem, dyrektorem Instytutu Architektury Krajobrazu uczelni z Polleska. Umożliwi ono studentom odbycie praktyk, a nauczycielom akademickim stażu na terenie naszej gminy. W zamian rosyjska uczelnia oferuje szkolenia dla pracowników naszego Urzędu. Wszystko na zasadach bezkosztowych.
          Podczas naszej współpracy rosyjscy specjaliści przygotują projekt zagospodarowania terenu przedmurza przy ulicy długiej w Sępopolu. Dodatkowo studenci z Rosji w ramach praktyk będą pracowali podczas realizacji tego projektu. Wstępny projekt zakłada wykonanie na przedmurzu alej spacerowych, placu zabaw dla dzieci, zagospodarowanie brzegów Łyny z przystanią, a nawet budowę małego amfiteatru. Powstanie odpowiednie miejsce do kulturalnych wydarzeń i rekreacji nawiązujących do charakteru jego położenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: Wizyta delegacji z Rosji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją