Pozostałe aktualności

Każdy zainteresowany mieszkaniec miasta i gminy Sępopol otrzyma ochronne maseczki

  • 12-03-2021
Bezpłatne maseczki mieszkańcy miasta i gminy Sępopol będą mogli odbierać od poniedziałku 15 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu. Na jedną osobę przypadają 4 darmowe maseczki.
 
Urząd Miejski w Sępopolu otrzymał od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pulę maseczek, które przeznaczone są dla osób zameldowanych w gminie Sępopol.
 
Na jedną osobę przypadają 4 darmowe maseczki. Będzie można je odebrać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu. Punkt będzie czynny od 15 marca w godz. 9:00 do 16:00.
 
— Maseczki dla jednej rodziny może odebrać jej przedstawiciel, nie ma konieczności, aby każdy członek rodziny stawiał się w punkcie osobiście — informuje Irena Wołosiuk, burmistrz Sepopola. — Posiadamy odpowiednią ilość maseczek i wszyscy zainteresowani mieszkańcy na pewno je otrzymają. Nie trzeba się śpieszyć z odbiorem i robić niepotrzebnego skupiska przy punkcie wydawania maseczek. Zachowajmy dystans i reżim sanitarny — apeluje burmistrz.  
 
Przypominamy, że maseczka powinna prawidłowo zasłaniać twarz. Tak, by zakryte były nos i usta. To jest gwarancją, że ta maseczka działa w sposób prawidłowy, a więc nie wdychamy ponad 90 proc. patogenów, które znajdują się w naszym otoczeniu.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją