Pozostałe aktualności

Kolejne środki trafiły do naszej gminy

  • 10-05-2021
Rozpoczynamy III etap przebudowy drogi w 100% ze środków zewnętrznych.
         Tak jak w poprzednich latach, tak również i obecnie uzyskaliśmy kolejne środki na kontynuację inwestycji rozpoczętej w minionych latach. Mowa o drodze gminnej prowadzącej do miejscowości Majmławki. Dzięki wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna budżet gminy zasiliły pieniądze, które zgodnie z kosztorysem inwestorskim powinny wystarczyć na pokrycie całości kosztów niezbędnych do przeprowadzenia przebudowy drogi. W ramach prac wykonana zostanie zupełnie nowa pełna konstrukcja drogi, zwieńczona wierzchnią warstwą wykonaną z drogowych płyt betonowych o grubości 15 cm. Wykonawca wzmocni pobocza kruszywem drogowym oraz odtworzy rowy chłonne, służące odprowadzeniu wód opadowych z drogi.  Szerokość drogi to 4 metry oraz łącznie 2 metry utwardzonego pobocza. W opracowaniu znajduje się dokumentacja na kolejne odcinki drogi, na którą mamy nadzieję również otrzymamy wsparcie w kolejnych latach. W ogłoszonym postępowaniu przetargowym złożono 3 oferty, spośród których najkorzystniejsza został przygotowana przez firmę ART-BET p. Artura Wojtkiewicza z miejscowości Długa, gm. Sępopol. Oferta wykonania prac budowlanych zawiera również gwarancję należytego wykonania inwestycji wynoszącą 60 miesięcy.
          Za wsparcie dziękujemy władzom Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna, bez którego duża część inwestycji realizowanych na terenie naszej gminy nie mogłaby dojść do skutku. Do przebudowy jest jeszcze bardzo wiele dróg (cała sieć dróg gminnych to ponad 300 km), ale nie na wszystkie drogi, które powinny być wykonane w pierwszej kolejności, można uzyskać zewnętrzne środki. Niestety gmina nie posiada wystarczających dochodów by wykonywać prace z własnych środków, dlatego też, jedynym rozwiązaniem naprawy dróg gruntowych jest szukanie wsparcia we wszelkich instytucjach które mogą sfinansować inwestycje. Tak też staramy się robić.
 
Na czas realizacji inwestycji prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, a za utrudnienia w poruszaniu się drogą przepraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Majmławki

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją