Pozostałe aktualności

Nowoczesny wóz będzie służył strażakom z Lipicy

  • 23-11-2021
Strażacy OSP Lipica mogą od dziś cieszyć się z nowoczesnego pojazdu ratowniczo–gaśniczego. MAN TGM 13290 4 × 4 trafił do ich remizy, dzięki decyzji nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego, warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP, a zakup sfinansowały władze Gminy Sępopol oraz Starostwa Powiatowego w Bartoszycach.

— Zdaję sobie sprawę, jak ciężką, ważną i niebezpieczną pracę wykonują nasi strażacy-ochotnicy, dlatego staramy się ich wspierać w zakupie sprzętu, by zarówno oni, jak i nasi mieszkańcy, byli w jak największym stopniu zabezpieczeni przed różnego rodzaju żywiołami — mówi Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola. — Zrobiliśmy wiele dla ochrony przeciwpożarowej w naszej gminie. Niedawno wszystkie jednostki sępopolskie OSP otrzymały umundurowanie i sprzęt przystosowany do pracy w najcięższych warunkach ratowniczo-gaśniczych, a teraz OSP Lipica otrzymała pojazd ratowniczo–gaśniczy. W miarę naszych możliwości będziemy wspierać kolejne jednostki OSP z naszej gminy.
 


Jednostka OSP Lipica jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, dlatego nowoczesny pojazd, który trafił w ręce druhów, przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa w nie tylko w gminie Sępopol ale również w powiecie bartoszyckim.
 


Man TGM 13290 4 × 4 został zakupiony z Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Miasta Lubawskiego. Pojazd kosztował ponad 150 tys. zł. z czego Gmina Sępopol wyłożyła 120 tys. zł, a Starostwo Powiatowe w Bartoszycach wsparło zakup sumą 30 tys. zł.
 

— Bardzo dziękuję Sławomirowi Sadowskiemu, wicewojewodzie warmińsko-mazurskiemu oraz nadbryg. Tomaszowi Komoszyńskiemu, warmińsko-mazurskiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP i Janowi Zbigniewowi Nadolnemu, staroście bartoszyckiemu, którzy bardzo wspierali nas w staraniach o nowoczesny wóz strażacki dla Lipicy — podkreśla Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją