Pozostałe aktualności

Rozwinięcie szlaku rowerowego i kajakowego w ramach projektu "Łynostrada"

  • 05-03-2024
Nowe perspektywy turystyczne dla naszej gminy...
 
 
          1 marca w Olsztynie odbyło się istotne spotkanie, które może przyczynić się do znaczącego rozwoju turystycznego naszej okolicy. Inicjatywę tę zorganizował marszałek naszego województwa, pan Marcin Kuchciński, który postanowił podjąć działania mające na celu rozwinięcie szlaku rowerowego oraz kajakowego w ramach projektu Łynostrada. Na spotkanie zaproszenie otrzymała również i nasza pani burmistrz Irena Wołosiuk.
 
W trakcie spotkania zauważono istotny rozwój przystani w dolnym biegu rzeki Łyna, szczególnie w naszej gminie. Urząd marszałkowski zapowiedział wsparcie finansowe dla rozwoju szlaku rowerowego wzdłuż rzeki oraz możliwość wydłużenia już istniejącego odcinka Łynostrady aż do przystani w Stopkach. To ogromny krok w kierunku popularyzacji terenów gminy Sępopol i promocji regionu.
Nasze starania dotyczące uatrakcyjnienia pod względem turystycznym naszej gminy zostały docenione. Łyna, królowa warmińsko-mazurskich rzek, jest naszym skarbem, który chcemy pokazać światu. Dzięki zarówno środkom rządowym, jak i środkom europejskim, zabezpieczono możliwość finansowania w tym zakresie, co daje nam realne perspektywy rozwoju.
 
W spotkaniu uczestniczyli nie tylko włodarze gmin, nadleśnictw oraz stowarzyszeń związanych z rzeką Łyną, ale również przedstawiciele powiatów i gmin, które nie mają na swoim terenie tej rzeki, ale zabiegają o włączenie szlaków rowerowych przebiegających przez ich tereny do nowo projektowanych odcinków Łynostrady. Jest to wyraz wspólnej chęci promocji naszego regionu jako atrakcyjnego miejsca dla turystów.
 
Realizacja planów związanych z rozbudową szlaku rowerowego i kajakowego w ramach projektu Łynostrada otworzy nowe perspektywy dla naszej gminy. Skierowanie turystów, zarówno miłośników rowerów, jak i kajakarstwa, z Olsztyna w stronę najbardziej atrakcyjnego odcinka rzeki znajdującego się w naszej gminie. 
 
Trzymamy kciuki, aby plany zostały zmaterializowane w najbliższej przyszłości, przynosząc nam wszystkim korzyści i możliwości rozwoju naszej pięknej okolicy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją