Pozostałe aktualności

Ruszyły prace drogowe w Gierkinach i Lwowcu w ramach programu Polski Ład

  • 07-03-2024
Wraz z nastaniem wiosny prace budowlane ruszają pełną parą….
         Po ustaniu intensywnych i długotrwałych opadów deszczu, prace drogowe w miejscowościach Gierkiny i Lwowiec nabierają tempa. Wykonawca obecnie układa warstwy konstrukcyjne  z kruszyw oraz zjazdy do posesji. W najbliższych dniach prace rozpoczną się również na pozostałych drogach, które będą realizowane przez firmy działające jako podwykonawcy w ramach tej inwestycji. Prace wykonywane są w ramach programu inwestycji strategicznych Polski Ład, który ma na celu poprawę infrastruktury drogowej w całym kraju.
 
Gminny wkład w te inwestycje wynosi zaledwie 5%, co umożliwia uczestniczenie wielu gmin w tego typu projektach, które tak jak nasza mają niewielkie budżety. Do wykonania jest jeszcze bardzo wiele prac, ponieważ cały projekt zakłada gruntowną przebudowę aż 13 odcinków na terenie gminy i miasta. Po wyjątkowo deszczowej zimie, do nadrobienie jest wyjątkowo dużo prac.
 
Ponadto informujemy, że w przyszłym tygodniu wykonawca przebudowy drogi powiatowej Sępopol-Boryty - PRD z Lidzbarka Warmińskiego, planuje rozpoczęcie pierwszych prac na drodze. Na kolejnym odcinku, tym razem w miejscowości Smolanka nastąpią ograniczenia w ruchu drogowym polegające na wprowadzeniu ruchu w trybie wahadłowym. Na ostatnim już odcinku drogi Sępopol – Turcz prace zostaną bardzo zintensyfikowane. W ramach tych prac, powstanie również rondo na skrzyżowaniu dróg powiatowych 1390N i 1392N, a także zatoka autobusowa i chodnik, co poprawi komfort podróżowania i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Prace na drogach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją