Pozostałe aktualności

Nowy żłobek w Sępopolu. Zewnętrzne środki na budowę dla naszej gminy…

  • 03-04-2024
Umowa finansowa z programu Maluch+ oraz wsparcie z Krajowego Planu Odbudowy otwierają drogę do realizacji projektu budowy nowoczesnego żłobka.
          Warto przypomnieć, o gminnym projekcie dotyczącym budowy żłobka. Dzięki zawartej umowie  w ramach Programu Maluch+ otrzymaliśmy wsparcie finansowe przekraczające 800 000 złotych, a z najnowszych informacji jakie otrzymaliśmy z urzędu wojewódzkiego wynika że środki te zostaną zwiększone o kolejne kilkaset tysięcy złotych z Krajowego Planu Odbudowy.  Nasze marzenie o nowoczesnym miejscu opieki dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy zostanie zrealizowane już niebawem.
 
Budynek żłobka będzie stanowił oddzielny obiekt, zlokalizowany na terenie kompleksu istniejącego zespołu szkolno-przedszkolnego w Sępopolu. Miejsce to zostało wybrane z uwagi na ograniczenia wynikające z miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego oraz jako sposób na zaoszczędzenie środków, wykorzystując już istniejące szkolne źródło ogrzewania i infrastrukturę uzbrojenia terenu związaną ze szkołą w Sępopolu. Co skutkuje brakiem konieczności budowy długich odcinków przyłączy wodociągowych, energetycznych, kanalizacyjnych.
 
Budynek będzie jednokondygnacyjny, bez podpiwniczenia i strychu, ale z możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejne kondygnacje - jeśli zajdzie taka potrzeba. Planujemy rozpocząć prace jeszcze w tym roku, więc już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym miejscem dla naszych najmłodszych mieszkańców!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją