Pozostałe aktualności

Za nami 12 edycja sprzątania brzegów rzeki Łyny...

  • 16-04-2024
Ogromne podziękowania przekazujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji...
          13 kwietnia br.  miała miejsce 12 edycja sprzątania brzegów rzeki Łyny na odcinku od miasta Sępopol do granicy państwa. Tym razem akcję zorganizowali Burmistrz Sępopola, Irena Wołosiuk, Nadleśnictwo Bartoszyce oraz Koło Wędkarskie "Kleń".
 
Do udziału w akcji zgłosili się m.in. pracownicy Straży Granicznej w Sępopolu, Nadleśnictwa Bartoszyce, strażacy z OSP Sępopol, pracownicy Urzędu Miejskiego, Domu Kultury. MGOPS'u i ZGMiUK'u oraz mieszkańcy naszej gminy, nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz młodzi piłkarze z LKS Łyna. Rozpoczęcie akcji odbyło się na Placu Kopernika, a następnie po  wyznaczoniu odcinków oraz grup przystąpiono do pracy przy oczszczaniu brzegi malowniczej rzeki Łyny.
 
Wolontariusze zbierali butelki, puszki, plastik i inne odpady od stadionu miejskiego aż po granicę państwa. Łącznie zebrano blisko 4 tony śmieci (dwie przyczepy).
 
Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na stadion miejski, gdzie czekała na nich gorąca grochówka przygotowana przez pracowników Nadleśnictwa Bartoszyce, kiełbaski, kaszanka z grilla lub ogniska oraz ciepła herbata i kawa.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc i miło spędzony czas. Zawsze można na Was liczyć!!!
 
        Wiosna jest piękną porą roku, wszystko wokół zieleni się i kwitnie, więc dbajmy o nasze otoczenie, nie śmiećmy, zabierajmy ze sobą puste opakowania. Niech wszystkim mieszkańcom i przyjezdnym gościom będzie przyjemnie przebywać na łonie przyrody w czystym środowisku. Czyste brzegi rzeki są naszą wizytówką i wiele mogą powiedzieć o jej mieszkańcach.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją