Aktualności

Przedmurze odzyska dawny blask

  • 19-03-2019
W poniedziałkowe przedpołudnie gościliśmy w murach Urzędu specjalistów architektury krajobrazu z filii Petersburskiego Uniwersytetu Rolniczego z siedzibą w Polessku w obwodzie kaliningradzkim.
Naukowcy, po spotkaniu wprowadzającym udali się w teren naszego miasta w celu dokonania oględzin przygotowania projektu zagospodarowania terenu przedmurza. Wszystko w stylu, który nawiązuje do gotyckiego charakteru tego miejsca. Dzięki inicjatywie Ireny Wołosiuk, burmistrz Sępopola powstanie tu  scena, alejki oraz miejsca rekreacyjne.

- Bardzo mnie cieszy, że tematem zajęli się profesjonaliści. Mam nadzieję, że powstanie projekt, który będzie funkcjonalny, a zarazem spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i naszych gości – mówi Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola. - Ważne jest to, że udział uczelni oraz rosyjskich studentów znacznie obniży koszt naszego zamierzenia, ponieważ projekt będzie zrealizowany bezkosztowo, a w jego realizację zaangażują się rosyjscy studenci, którzy będą u nas odbywać swoje praktyki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją