Aktualności

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie patriotycznym

  • 21-04-2021
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie o Konstytucji Trzeciego Maja i Święcie Flagi Państwowej, nad którym patronat objęła Burmistrz Sępopola, Pani Irena Wołosiuk.
 
Konkurs skierowany jest do uczniów ZSP Sępopol. Celem konkursu jest poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na tematy związane z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja, rozwijanie zainteresowań tematyką historyczną wśród młodzieży, podnoszenie poziomu wiedzy historycznej, kształtowanie patriotyzmu, szacunku dla tradycji i symboli narodowych, promowanie twórczości plastycznych, pobudzanie wyobraźni oraz inwencji twórczej.
 
Uczestnicy podzieleni będą na trzy grupy wiekowe. Pierwsza grupa wiekowa to uczniowie z klas I-IV. Ich zadaniem jest przedstawienie w formie pracy plastycznej sposobu świętowania świąt majowych przez uczestnika i jego najbliższych.
 
Uczniowie klas V-VI i VII-VIII w ramach konkursu będą musieli rozwiązać zadania testowe, które będą udostępnione online na platformie Testportal.pl. Zróżnicowanie pomiędzy uczniami młodszymi z klas V i VI a starszymi z klas VII i VIII polega głównie na obszarze zagadnień, z którymi będą w ramach konkursu musieli się zapoznać.
 
Zgłoszenia przyjmuje oraz całość koordynuje: Franciszek Maszota, f.maszota@zspsepopol.pl
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją