Aktualności

STRAŻACY JEDNOSTEK OSP ŚWIĘTOWALI W NIEDZIELĘ 06.05.2018R.

  • 12-11-2018
Tegoroczne obchody Dnia Strażaka rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Sępopolu, sprawowana przez ks. Stanisława Orpika - Kapelana Strażaków.
Po zakończeniu nabożeństwa, jak co roku odbyła się uroczysta zbiórka przed budynkiem OSP przy ulicy Mostowej. Meldunek złożony przez Komendanta Gminnego OSP - Jerzego Wozińskiego, odebrał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Zygmunt Pampuch, a następnie przy dźwiękach hymnu wciągnięto flagę państwową na maszt. Podczas uroczystości honorową odznakę za wysługę 25 lat w szeregach straży pożarnej oraz za wzorową postawę otrzymał Ryszard Kryłowicz z rąk Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Mirona Sycza. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie podziękowań oraz drobnych pamiątkowych upominków odchodzącemu z czynnej służby Panu Marianowi Tarasewiczowi. Przypomnijmy, że Pan Marian od bardzo wielu lat pełnił funkcję głównego kierowcy wozu strażackiego, będącego na wyposażeniu placówki w Sępopolu. Odejście nie zmienia faktu, że nadal Pan Marian będzie służył pomocą młodszym członkom OSP. W czasie uroczystości głos zabrali między innymi: Komendant Powiatowy PSP w Bartoszycach bryg. Andrzej Harhaj, Zygmunt Pampuch - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Wicemarszałek Miron Sycz oraz Burmistrz Irena Wołosiuk, którzy dziękowali strażakom za ich niebezpieczną służbę oraz ogromne bezinteresowne poświęcenie. Podkreślono jak wiele znaczy dla społeczności lokalnej ich postawa i oddanie. Podczas uroczystej odprawy prowadzący uroczystość dokonał niewielkiej zmiany porządku uroczystości i przy niemałym zaskoczeniu na ręce Pani Burmistrz strażacy symbolicznie w dowód wdzięczności, za ogromne zaangażowanie w pozyskiwanie środków finansowych, przeznaczonych m.in. na wyposażenie strażaków w sprzęt ratujący zdrowie i życie oraz za poprawę stanu budynków remiz, przekazali pamiątkową statuetkę, zawierającą słowa podziękowania oraz bukiet kwiatów. Warto w tym miejscu przypomnieć chociażby, że remontu doczekały się lub najbliższym czasie zostanie przeprowadzony remont obiektów remiz w Sępopolu (odwodnienie wokół fundamentów budynku, remont elewacji wraz z ogniomurami oraz kominami, wymiana orynnowania, wymiana nawierzchni podjazdu), w Różynie (termomodernizacja budynku, wymiana okien oraz drzwi wjazdowych do garażu), w Judytach (naprawa poszycia dachowego, odnowienie wnętrz pomieszczeń), w Lipicy (ze środków funduszu sołeckiego oraz z budżetu gminy wykonana została termomodernizacja budynku, a jeśli wystarczy środków finansowych w bieżącym budżecie gminy, również i planowane jest wykonanie podjazdu przed garażem). Ponadto, chociażby placówka w Różynie w ubiegłym roku uzyskała sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, służący ochronie zdrowia i życia, zarówno strażaków, jak też osób którym udzielana jest pomoc podczas akcji ratunkowych. Działań podjętych przez obecną Panią Burmistrz w ostatnich latach było bardzo wiele, czego wyrazem docenienia był ten miły gest wykonany przez strażaków wobec Pani Ireny.
 
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, Burmistrz zaprosiła całą brać strażacką wraz z przybyłymi gośćmi na uroczysty obiad, do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją