Aktualności

ABBEY ROAD w Sępopolu

  • 13-06-2022
Kolejne udogodnienia dla pieszych w Sępopolu. W 100% ze środków zewnętrznych. Pierwsza sygnalizacja świetlna w mieście.

 
          Już jest i działa! Pierwsza w Sępopolu sygnalizacja świetlna została uruchomiona. Poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza uczniów znajdującego się nieopodal Zespołu-Szkolno Przedszkolnego.

         Z alei Wojska Polskiego w Sępopolu codziennie korzystają setki kierowców, korzystają z niej również dzieci i młodzież z sępopolskiej podstawówki i przedszkola oraz ich rodzice. Sygnalizacja świetlna wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Dla kierowców przez cały czas zapalone będzie światło zielone, a po naciśnięciu przycisku przez pieszego, po upływie około 6 sekund zapali się dla kierowców światło żółte, a po kolejnych 3 sekundach czerwone. Czas na przejście dla pieszych będzie wynosił łącznie 13 sekund. Pozwoli to na spokojne, bez zbędnego pośpiechu, przejście na druga stronę drogi zarówno małym dzieciom, jak również osobom starszym.
          Całość kosztów związanych z budową systemu podnoszącego bezpieczeństwo pieszych została pokryta ze źródeł zewnętrznych. 80% wydatków sfinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą część w postaci wkładu własnego pokryto z darowizny, jaką otrzymała gmina od Państwa Jana i Danuty Sydor, za którą bardzo dziękujemy. Warto wspomnieć, że dofinansowania w wysokości 80% kosztów stanowi maksymalną wysokość wsparcia finansowego, jaką można było uzyskać w tym naborze. Prace wykonała firma „MASTER-SPARK” p. Sławomira Kaczmarczyka z Sępopola.

- Bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w szczególności dzieci, to priorytet. Dlatego zleciłam budowę sygnalizacji w tym miejscu. Światła już działają, uczniowie idąc do szkoły mogą bezpiecznie przejść przez ulicę – podkreśla Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Przejście dla pieszych

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją