Aktualności

Pierwsze transporty węgla już jadą

  • 08-12-2022
Zamówiona 28 listopada pierwsza transza węgla właśnie wyrusza w drogę…
          Zgodnie z podpisaną umową z dnia 28 listopada ze spółką Węglokoks S.A. z siedzibą w Katowicach (dystrybutorem węgla), zostaliśmy poinformowani, że zamówiona pierwsza partia węgla czeka na odbiór od 9 grudnia w Braniewie. Zarówno asortyment, ilość, jak również daty odbioru ustalane są przez Węglokoks na które gmina nie ma wpływu. Dlatego też, maksymalna ilość kursów ciężarówek transportujących węgiel, na jaką wyrażono zgodę to 2 w ciągu doby. Mamy nadzieję że załadunek oraz transport będą przebiegać sprawnie. Złożone wnioski mieszkańców naszej gminy łącznie opiewają na ponad 530 ton węgla (bieżący i przyszły rok). Dystrybuowanie węgla będzie się odbywało za pośrednictwem firmy PHU p. Bogumiła Zacharskiego, zlokalizowanej przy ul. Tartacznej w Bartoszycach. Węgiel będzie można odebrać własnym transportem lub skorzystać z usług firmy p. Zacharskiego. Wydatki związane z usługą transportu zakupionego węgla są kosztem nabywcy węgla, jednak koszt tej usługi (korzystając z usług p. Zacharskiego) jest liczony przyjmując odległość z Sępopola do miejsca zamieszkania nabywcy węgla (nie z Bartoszyc). O kolejności na liście z której wynika data odbioru węgla, decyduje moment dokonania wpłaty.
 
           Każda z osób, która złożyła wniosek oraz przeszła pozytywnie procedurę weryfikacyjną, wynikająca z ustawy o sprzedaży preferencyjnej węgla,
 
zostanie poinformowana telefonicznie o pierwszym dniu gdy węgiel przeznaczony dla niej będzie gotowy do odebrania.
 
Prosimy o nie przyjeżdżanie przed otrzymaniem terminu odbioru do składu węgla, ponieważ węgiel po za kolejnością nie będzie wydawany.
 
Prosimy o cierpliwość, każda osoba której przysługuje możliwość zakupu węgla na preferencyjnych warunkach zostanie obsłużona dla nikogo węgla nie zabraknie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją