Aktualności

„Prezent na święta” od gminy dla ZGMiUK’u ;)

  • 23-12-2022
Z zaoszczędzonych środków zakupiono nową piaskarkę…
           Dzięki zaoszczędzeniu w budżecie gminy środków możliwe było ogłoszenie zapytania ofertowego, dotyczącego zakupu piaskarki o ładowności ponad 2500 kg. W ramach postępowania wpłynęły 3 oferty, od firm z: Mrągowa, Tykocina oraz z miejscowości Czarnia. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma MAX-ROL p. Leszka i Andrzeja Długołęckich z Tykocina. Cena jaką gmina zapłaciła za piaskarkę to 58 500 złotych. Sprzęt jakim dotychczas dysponował sępopolski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych był w bardzo złym stanie technicznym. A tylko dzięki ogromnemu wysiłkowi pracowników i ciągłym remontom mógł być eksploatowany przez ponad 40 lat. To swego rodzaju ewenement, aby sprzęt wytrzymał tak wiele lat pracy w środowisku skrajnie niekorzystnym, wożąc ładunek w postaci mieszanki piaskowo-solnej. Dzięki temu zakupowi od dzisiaj możliwe będzie również bardziej precyzyjne dozowanie ilości piasku rozsypywanego na drogi, co mamy nadzieję spowoduje kolejne oszczędności, tym razem w ilości mieszanki piaskowo-solnej trafiającej na ulice.
          Przed nami konieczność kolejnych zakupów, ponieważ starego, wyeksploatowanego sprzętu ciągle jeszcze w ZGMiUK’u jest bardzo wiele. Mowa tu o kilkudziesięcioletnich ciągnikach, szambiarce, przyczepach, samochodach dostawczych itp. W miarę pojawiających się oszczędności oraz uzyskanych środkach zewnętrznych sprzęt będzie sukcesywnie wymieniany.
          Na wymianę musi również doczekać się samochód osobowy, będący na wyposażeniu Urzędu Miejskiego, a który również jest jedynym samochodem wykorzystywanym przez pracowników MGOPS. Samochód ma już ponad 17 lat i przebieg grubo przekraczający 400 000 kilometrów. Pojazd jest sukcesywnie remontowany, co wiąże się ze znacznymi wydatkami na ten cel. Bez nowego pojazdu nie będzie możliwe wykonywanie obowiązków służbowych między innymi wobec podopiecznych Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, czy też niezbędnych wyjazdów w teren przez pracowników Urzędu Miejskiego. Samochód służy również do rozwożenia korespondencji wychodzącej z urzędu, a trafiającej bezpośrednio do mieszkańców miasta i gminy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: piaskarka

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją