Aktualności

Nowy sprzęt dla jednostki OSP w gminie Sępopol!

  • 03-08-2023
Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości blisko 1 miliona złotych przekazała PSP...
          W ostatnich dniach jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Sępopol otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania z napędem na cztery koła. Ta pozytywna wiadomość przyniosła radość i zadowolenie, ponieważ nowy pojazd znacząco wzmocni potencjał ratowniczy strażaków. Z takim nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie sprzętem, jednostka będzie mogła jeszcze bardziej skutecznie i sprawnie reagować na różnego rodzaju zagrożenia pożarowe i sytuacje kryzysowe w swojej okolicy. To ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Sępopol. Co więcej, wraz z pojazdem przekazano wyposażenie o wartości przekraczającej 50 tysięcy złotych.
 
          Otrzymany samochód to prawdziwa gratka dla strażaków, a także dla mieszkańców gminy Sępopol. Obecnie taki pojazd na rynku kosztuje blisko 1 500 000 złotych, jednak gmina zdecydowała się na zakup używanego egzemplarza, co pozwoliło zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Wartość używanego ciężkiego samochodu wraz z wyposażeniem to blisko milion złotych, podczas gdy gmina zapłaciła jedynie 280 000 złotych. To ogromna oszczędność, który pozwoli na zaangażowanie środków finansowych w inne, ważne inwestycje dla społeczności lokalnej.
 
           Samochód, mimo swojego użytkowania w PSP w Bartoszycach, jest w idealnym stanie technicznym. Jego przebieg to zaledwie niewiele ponad 50 000 kilometrów, co gwarantuje, że jeszcze przez długie lata będzie służył w jednostce OSP w Sępopolu. Przed przekazaniem pojazd przeszedł gruntowny przegląd, podczas którego usunięto drobne usterki oraz został doposażony, aby sprostać wszelkim wymogom i potrzebom strażaków.
 
          Warto podkreślić, że samochód nie tylko wzmocni potencjał ratowniczo-gaśniczy jednostki OSP, ale także wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo całej społeczności w mieście i gminie Sępopol. Dzięki mobilności napędu na cztery koła, pojazd będzie w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca, gdzie inne środki transportu nie byłyby w stanie dojechać. Co więcej, dobre wieści dla jednostki OSP nie kończą się na tym. Już pod koniec września planowane jest przekazanie kolejnego pojazdu. Tym razem będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, ale już zupełnie nowy. Jego koszt to 1 170 960 złotych, a dzięki wsparciu budżetowemu pochodzącemu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządu powiatowego, gmina będzie mogła sfinansować zakup bez dodatkowych obciążeń dla budżetu.
 
         Wszystko to świadczy o odpowiedzialności i zaangażowaniu władz gminy w zapewnienie odpowiednich środków dla jednostki OSP. To dowód na to, że bezpieczeństwo i ochrona obywateli są dla nas sprawami priorytetowymi. Nowy sprzęt pozwoli na jeszcze skuteczniejsze działania ratownicze oraz szybszą interwencję w przypadku pożarów czy innych zagrożeń.
 
         Jednostka OSP w Sępopolu może być dumna z tego, co osiągnęła. Zyskanie tak cennego sprzętu to zasługa współpracy wielu instytucji oraz zaangażowania społeczności lokalnej. Dzięki temu mieszkańcy gminy mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich bezpieczeństwo jest w dobrych rękach.
 
Serdeczne podziękowania za pomoc składamy Panu Andrzejowi Śliwce - wiceministrowi Aktywów Państwowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją