Aktualności

Gmina zyskuje ponad 450 000 zł na unowocześnienie oświetlenia publicznego

  • 11-12-2023
Środki z Polskiego Ładu zasilą inwestycje wymiany kolejnych 300 opraw oświetlenia ulicznego.
          Gmina, w ramach programu inwestycji strategicznych Polski Ład, otrzymała znaczące wsparcie finansowe w wysokości ponad 450 000 złotych na modernizację oświetlenia ulicznego. Dofinansowanie w ramach tego programu obejmuje aż 80% kosztów kwalifikowalnych, co stanowi istotne ułatwienie przeprowadzenia inwestycji.
 
Przyznane środki zostaną przeznaczone na zakup 300 nowoczesnych opraw działających w oparciu o technologię LED, wyposażonych w system umożliwiający programowanie czasu oraz intensywności świecenia. Ta zaawansowana technologia pozwoli efektywnie zarządzać oświetleniem ulicznym, dostosowując je do aktualnych potrzeb i warunków atmosferycznych.
 
W rezultacie inwestycji cała obszar gminy będzie mógł cieszyć się energooszczędnym, przyjaznym środowisku oświetleniem ulicznym. Ta forma oświetlenia nie tylko przyczyni się do poprawy estetyki przestrzeni publicznej, ale również pozwoli znacząco zaoszczędzić środki związane z zakupem obecnie wyjątkowo drogiej energii elektrycznej.
 
Należy podkreślić, że bez wsparcia zewnętrznego, z uwagi na niskie dochody, gmina nie byłaby w stanie samodzielnie sprostać wyzwaniom związanym z modernizacją oświetlenia ulicznego. Warto przypomnieć, że poprzednia inwestycja, obejmująca zakup również 300 energooszczędnych opraw oświetleniowych, została w 100% sfinansowana ze środków rządowych przekazanych naszej gminie.
 
To kolejny dowód na skuteczność i potrzebę programów takich jak Polski Ład, wspierających rozwój mniej zamożnych lokalnych społeczności, a zwłaszcza obszarów popegeerowskich.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją