Aktualności

Rusza przebudowa drogi powiatowej w Dzietrzychowie...

  • 14-02-2024
Powiat wyłonił wykonawcę I etapu przebudowy drogi w Dzietrzychowie za kwotę 2.000.000 zł, niebawem kolejne przetargi na drogi powiatowe...
 
          Z przyjemnością informujemy, że samorząd powiatowy zawarł umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lidzbarka Warmińskiego na przebudowę drogi powiatowej 1394N w miejscowości Dzietrzychowo. Termin realizacji tej inwestycji to 170 dni od podpisania umowy. Koszt całkowity inwestycji wyniesie około 2.000.000 złotych. W postępowaniu wpłynęły 4 oferty od firm:
 
  • STRABAG Sp. z o.o.            – 2.168.524,83 zł
  • UT Adam Chlechowicz         – 2.798.988,00 zł
  • PIB SANBUD Sp z o.o.       – 2.586.787,35 zł
  • PRD Sp. z o.o.                       – 1.998.333,05 zł
         Nowa droga zostanie wyposażona w nawierzchnię asfaltową oraz nową podbudowę, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i komfort podróży mieszkańcom i turystom. Jej szerokość to od 5,5 m do 6 metrów. Dodatkowo, w ramach projektu, zostaną wykonane nowe chodniki o szerokości 2 metrów oraz zatoczka, co wpłynie korzystnie na funkcjonalność oraz estetykę tej części miejscowości, a także przebudowie będzie podlegał obszar skrzyżowania z drogą nr 1581N prowadzącą do Lwowca. Pierwszy etap prac będzie realizowany priorytetowo, a kolejne etapy będą kontynuowane w miarę pojawiania się kolejnych źródeł finansowania. Celem jest kompleksowa przebudowa drogi, aby zapewnić  optymalne warunki komunikacyjne.
 
          Kolejna dobra informacja dotyczy drogi powiatowej z Lipicy do Smodajn, dla której powiat otrzymał już finansowanie z programu inwestycji strategicznych Polski Ład (95% dofinansowania), a niebawem nastąpi rozpoczęcie procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy prac budowlanych. Długość tego odcinka zostanie dostosowana do aktualnych kosztów budowy dróg, które obecnie są rekordowo wysokie. Dzięki temu projektowi możliwa będzie kontynuacja rozwoju powiatowej infrastruktury drogowej, zapewniając naszym mieszkańcom bezpieczne trasy komunikacyjne.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki