Aktualności

Remont kapitalny starego Ursusa C-360

  • 18-04-2024
Odzyskanie ducha z przeszłości...
Stary Ursus C-360, w wieku ponad 37 lat (rocznik 1987), przeszedł niedawno kompleksowy remont kapitalny. Te działania nie tylko przywróciły mu pełną sprawność, ale także pozwolą na dalszą wieloletnią eksploatację przez pracowników ZGMIUK'u.
 
W ramach przeprowadzonego remontu dokonano szerokiej gamy napraw i modernizacji. Skrzynia biegów, mechanizm różnicowy, zwolnice, oraz silnik przeszły przez ręce doświadczonych mechaników, którzy z pasją i zaangażowaniem przywrócili im sprawność.
 
Nie tylko mechanika została poddana gruntownemu odświeżeniu. Stary, naznaczony przez upływ czasu pojazd zyskał nowe błotniki, maskę z atrapą oraz oświetlenie, co nie tylko poprawiło estetykę, ale również zapewniło lepszą widoczność pojazdu podczas pracy. Co więcej, udało się zdobyć oryginalne emblematy Ursusa, dodając ciągnikowi odrobinę autentyczności. Aby podkreślić upływa czasu, zachowano w niezmienionym stanie starą tablicę rejestracyjną, na której to właśnie czas odcisną swoje ślady.
 
Jednak to nie wszystko. Dzięki pomysłowości Pana Artura (jednego z pracowników ZGMIUK'u), zainstalowano ogrzewanie kabiny kierowcy, której to ciągnik nawet będąc fabrycznie nowym nie posiadał. Ta nowa dogodność poprawia komfort pracy, szczególnie w chłodniejszych miesiącach, a zwłaszcza zimą podczas odśnieżania ulic Sępopola.
 
Warto podkreślić, że całość prac remontowych została wykonana przez pracowników ZGMIUK'u pod kierunkiem Pana Artura, doświadczonego mechanika. Ich zaangażowanie i profesjonalizm zaowocowały nie tylko doskonałym rezultatem, ale również oszczędnością finansową. Choć gmina przeznaczyła na remont kwotę 20 000 złotych, remont udało się zamknąć kwotą około 15 000 złotych, co jest szczególnie ważne przy bardzo ograniczonych zasobach finansowych jakimi dysponuje gmina.
 
Pomimo wrażliwego stanu finansów gminy, remont ten jest znaczącym krokiem w utrzymaniu sprawnego parku maszynowego. W obliczu kosztów zakupu nowych ciągników, które sięgają kilkuset tysięcy złotych, naprawa i modernizacja istniejącego sprzętu wydaje się racjonalnym rozwiązaniem.
 
Jednakże, patrząc w przyszłość, gmina nie zamyka drzwi na możliwość pozyskania wsparcia zewnętrznego, szczególnie w kontekście dostępnych funduszy unijnych. Jeśli tylko pojawi się taka możliwość, złożymy wniosek o wsparcie finansowe na zakup nowego sprzętu. Do tego czasu, stary, ale dzielny Ursus będzie kontynuował swoją pracę, dzięki staraniom i zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych.
 
Bardzo dziękujemy pracownikom ZGMiUK'u za wykonane prace remontowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Ursus C-360

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją