Aktualności

Stadion w Sępopolu Przechodzi Metamorfozę

  • 15-05-2024
Podpisanie umowy m.in. na modernizację trybun, oświetlenia murawy boiska,  parkingu, ciągów pieszych… wkład własny gminy to 10%...
         Z wielką radością informujemy, że 13 maja 2024 roku podpisaliśmy umowę na kompleksową modernizację stadionu miejskiego w Sępopolu. Inwestycja „Stadion Przyszłości w Sępopolu – Modernizacja Trybun i nowa era oświetlenia” obejmuje przebudowę trybun, oświetlenia murawy stadionu oraz budowę nowych chodników, parkingów i ogrodzenia murawy.
 
Umowę podpisano z firmą KWIECIŃSKI Sp. z o.o. z Bartoszyc, której oferta na kwotę 1 596 921,57 zł okazała się najkorzystniejsza spośród trzech złożonych propozycji. W przetargu wzięły udział również SORTED Sp. z o.o. z Chyliczek (oferta na kwotę 2 437 245,00 zł) oraz Spółdzielnia Wielobranżowa „Niegocin” z Giżycka (oferta na kwotę 1 884 360,00 zł). Środki jakie otrzymaliśmy na ten cel wynoszą 2 000 000,00 zł brutto i pochodzą z programu inwestycji startegicznych Polski Ład.
 
Stadion miejski w Sępopolu, położony w malowniczej scenerii nad rzeką Łyną u podnóża historycznego grodziska, od dawna wymagał gruntownego remontu. To popularne miejsce spotkań mieszkańców, turystów i gości, gdzie odbywają się liczne imprezy sportowe, artystyczne, kulturalne oraz coroczne dożynki.
 
Modernizacja stadionu obejmuje kilka kluczowych elementów, m.in.:
  • Nowe Trybuny: Zostaną zbudowane nowe trybuny, które będą składać się z 6 sektorów, każdy z 4 rzędami siedzisk, łącznie oferując 480 miejsc siedzących oraz 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych.
  • Oświetlenie Murawy: Zainstalowane zostaną nowoczesne, energooszczędne oprawy oświetleniowe na kilkunastometrowych słupach, które zapewnią doskonałe oświetlenie murawy, zwiększając komfort i bezpieczeństwo podczas wieczornych wydarzeń.
  • Chodniki i Parking: Nowe chodniki z kostki betonowej połączą trybuny z pozostałymi obiektami stadionu, a także powstaną dodatkowe miejsca parkingowe dla kibiców i gości.
  • Ogrodzenie: płyty boiska.
Realizacja projektu „Stadion Przyszłości w Sępopolu” przyniesie wiele korzyści dla lokalnej społeczności. Nowoczesna infrastruktura nie tylko poprawi komfort użytkowników, ale również umożliwi organizację wydarzeń sportowych i kulturalnych na wyższym poziomie. Dzięki temu stadion stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów.
 
Mamy nadzieję, że już wkrótce wszyscy będziemy mogli cieszyć się nowym, piękniejszym stadionem, który stanie się dumą Sępopola. Zapraszamy do śledzenia postępów prac i uczestniczenia w nadchodzących wydarzeniach na odnowionym stadionie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Stadion - trybuny

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją