Turystyka wodna

Turystyka wodna

  • 21-11-2018

Spływy kajakowe

Nasze urokliwe miasteczko położone jest w zalou rzeki Łyny - największej rzeki Warmii i Mazur, która dla turystów preferujących aktywny wypoczynek oferuje trasę interesującą i urozmaiconą. Charakter rzeki na terenie gminy zmienia się, wzrasta szerokość koryta oraz zmniejszają się spadek i prędkość wody. Za m. Stopki osiąga ok. 200 m. szerokości.  Spływy kajakowe po rzece Łynie rozpoczynają się od początku maja, jeżeli oczywiście warunki atmosferyczne są sprzyjające.  Natężenie tego ruchu jest umiarkowane, dzięki czemu turyści mogą odpocząć i cieszyć się urokami otaczającej przyrody w ciszy i spokoju.
 
W miejscowościach na przystaniach w Stopkach i Sępopolu usytuowane są stanice wodne. Na trasie można zatrzymać się też w Masunach. Dla turystów dostępne są wiaty oraz wydzielone miejsca do grillowania. Do dyspozycji jest 20 kajaków dwuosobowych wraz z kapokami.
 
Cena wynajmu zalezna jest od czasu, ilości wypozyczanych kajaków oraz ewentualnego dowozu.
Koszt to ok. 30 zł/doba lub 3 zl/godzina
telefony kontaktowe:
604 409 858
604 441 791
 
Dużym zainteresowaniem cieszy się również coroczny Międzynarodowy Spływ Kajakowy Łyna – Ława, organizowany przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z lokalnymi samorządami. Na przystani w Stopkach następuje oficjalne otwarcie tej imprezy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją