Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 24/07/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

JARMAK WIELKANOCNY W SĘPOPOLU JUŻ ZA NAMI!

Ozdoby wielkanocne wykonane zostały własnoręcznie przez naszych lokalnych twórców, Uniwersytet Trzeciego Wieku a także najmłodszych uczestników warsztatów plastycznych.
czytaj dalej

DZIEŃ SOŁTYSA

11 marca to  coroczne święto, obchodzone w celu wyrażenia uznania wszystkim Sołtysom, czyli przedstawicielom lokalnych, zwykle wiejskich społeczności. Sołtys jest organem wykonawczym sołectwa, czyli jednostki pomocniczej gminy. Obecnie sołtysa wybierają mieszkańcy danego sołectwa – zwykle zostaje nim osoba z miejscowej społeczności, która pozostaje na bieżąco w sprawach lokalnych, jest zaangażowana i aktywna.
czytaj dalej

PONAD 600 000 ZŁ DLA GMINY SĘPOPOL

30 listopada 2017 r. w Olsztynie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „E-gmina – rozwój i poprawa dostępności elektronicznych usług administracji publicznej dla mieszkańców Gminy Sępopol”, przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Wicemarszałka Mirona Sycza oraz Burmistrza Sępopola Irenę Wołosiuk.
czytaj dalej

GMINA ZŁOŻYŁA WNIOSEK KONKURSOWY NA BUDOWĘ NOWEJ DROGI

Do końca sierpnia trwał nabór wniosków ogłoszony przez warmińsko-mazurski urząd marszałkowski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na zadanie pod nazwą ”Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”. W ramach ogłoszonego konkursu można było ubiegać się o dofinansowanie inwestycji drogowych w wysokości 63,63% całkowitych kosztów inwestycji.
czytaj dalej

STOPKI OSADA Z NOWĄ ŚWIETLICĄ ZA BLISKO 240 000ZŁ

24 sierpnia bieżącego roku Burmistrz – Irena Wołosiuk zawarła akt notarialny dotyczący przekazania budynku, zlokalizowanego w miejscowości Stopki Osada z przeznaczeniem na świetlicę wiejską, mieszkanie komunalne oraz kaplicę.
czytaj dalej

70 LAT OSP SĘPOPOL

W sobotę 15 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Sępopolu obchodziła jubileusz 70-lecia istnienia jednostki.
czytaj dalej

SPŁYW ŁYNA-ŁAWA 2018 JUŻ ZA NAMI.

Uczestnicy spływu w miniony czwartek, po raz kolejny przepłynęli z przystani w Stopkach (RP) do miejscowości Prawdińsk, w obwodzie kaliningradzkim. Wśród odprawionych osób było 45 obywateli Polski, 66 obywateli Rosji oraz obywatel Niemiec. Gminę Sępopol reprezentowała Burmistrz - Irena Wołosiuk wraz z delegacją.
czytaj dalej

NOWE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI POWSTANĄ JESZCZE W TYM ROKU

W gminie Sępopol inwestycji ciąg dalszy. Na początku bieżącego roku spośród kilkudziesięciu złożonych wniosków, do instytucji dofinansowujących inwestycje, znalazło się 5 które złożyliśmy do Ministerstwa Sportu i Turystyki.  W ogłoszonym naborze jeden samorząd mógł złożyć maksymalnie 5 wniosków, dotyczących budowy „Otwartych Stref Aktywności”.
czytaj dalej

PODPISANO UMOWĘ NA WYKONANIE I ETAPU PRZEBUDOWY ULICY NOWEJ

Pragniemy poinformować, że w ramach ogłoszonego postępowania dotyczącego przebudowy ulicy Nowej (na odcinku dotyczącym pierwszego etapu), zgodnie z regulaminem udzielania zamówień publicznych, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „KWIAT”, Pana Mariusza Kwiecińskiego z Bartoszyc.
czytaj dalej

MIESZKAŃCY SĘPOPOLA Z WIZYTĄ W GOŁDAPII

Osoby biorące udział w autokarowej wycieczce miały napięty program. Zwiedzili m.in.:
 
Piękną Górę, na której mieli okazję wjechać kolejką krzesełkową , co było nie lada wyzwaniem w związku z wysokością, dzielnicę uzdrowiskową z pobytem w pijalni wód mineralnych i leczniczych Zdrój  gdzie mieli okazję spróbować tej unikatowej wody, zobaczyli też miasto, w tym obejrzeli teren zrewitalizowany.
czytaj dalej