Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 25/06/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Turystyka wodna

Turystyka wodna

Spływy kajakowe

Nasze urokliwe miasteczko położone jest w zalou rzeki Łyny - największej rzeki Warmii i Mazur, która dla turystów preferujących aktywny wypoczynek oferuje trasę interesującą i urozmaiconą. Charakter rzeki na terenie gminy zmienia się, wzrasta szerokość koryta oraz zmniejszają się spadek i prędkość wody. Za m. Stopki osiąga ok. 200 m. szerokości.  Spływy kajakowe po rzece Łynie rozpoczynają się od początku maja, jeżeli oczywiście warunki atmosferyczne są sprzyjające.  Natężenie tego ruchu jest umiarkowane, dzięki czemu turyści mogą odpocząć i cieszyć się urokami otaczającej przyrody w ciszy i spokoju.
 
W miejscowościach na przystaniach w Stopkach i Sępopolu usytuowane są stanice wodne. Na trasie można zatrzymać się też w Masunach. Dla turystów dostępne są wiaty oraz wydzielone miejsca do grillowania. Do dyspozycji jest 20 kajaków dwuosobowych wraz z kapokami.
 
Cena wynajmu zalezna jest od czasu, ilości wypozyczanych kajaków oraz ewentualnego dowozu.
Koszt to ok. 30 zł/doba lub 3 zl/godzina
telefony kontaktowe:
604 409 858
604 441 791
 
czytaj dalej

Katamaran

to statek wodny mający dwa połączone sztywno kadłuby umieszczone równolegle względem siebie. Korzystając z tej atrakcji można dopłynąć aż do wodnej granicy z Obwodem Kaliningradzkim. W gminie Sępopol przy stanicy wodnej w Stopkach znajdują się 2 jednostki pływające, które razem pomieszczą 26 osób. Każdy z katamaranów wyposażony jest w grilla. Oprócz standarowego rejsu, który trwać może od 1h do 6h istnieje mozliwość zorganizowania imprez okolicznościowych z wyżywieniem.
 
Godzina rejsu to koszt ok 65 zł 
Telefony kontaktowe: 604 441 791; 608 082 494
 

Perła Sępopola

To odrestaurowana niezatapialna łódź ratunkowa, która może pomieścić aż 12 osób. Sama łódka ma 8m długości i 2,5 m szerokości. Jest ona zadaszona i w pełni bezpieczna, idealna na wycieczkę z najmłodszymi.  W ofercie znajdują się rejsy spacerowe trwające 6h, o długości nawet 12 km, pod samą granicę z Obwodem Kaliningradzkim. Na samej łódce w czasie rejsu jest możliwość posilenia się, dostępny jest grill i lodówka.To idealny sposób na spokojne spędzenie czasu wśród natury i zieleni.
Ceny wahają się w widełkach od 150 zł do 300 zł.
Telefon kontaktowy 517 567 878

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk