Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 14/12/18, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Wspólne działania Spółdzielni Mieszkaniowej „Lipowa” z gminą Sępopol

  • 14-12-2018
Dzięki współpracy spółdzielni i gminy udało się uzyskać pieniądze na nową nawierzchnię…
czytaj dalej

Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykajacych się z trudnościami w rozwoju kariery. Program wspiera młodych utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde sypendium to 10 000 zł na realizację celów sportowych. Wnioski należy składać do 14 grudnia. Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dostepne są na stronie www.fundusznataliipartyki.pl
czytaj dalej

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Zebranie Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow

29 listopada w Reszlu odbyło się Krajowe Zebranie członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow. Na zebraniu obecni byli przedstawiciele 25 miasteczek Cittaslow, w tym Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk wraz z pełnomocnikiem. Podczas spotkania wybierano nowe władze sieci. Decyzją burmistrzów miasteczek koordynatorem został p. Jacek Kostka, zastępcą koordynatora wybrano p. Jacka Wiśniowskiego. Nie zabrakło informacji o działaniach planowanych w 2019 r. realizowanych w ramach członkostwa w sieci.Przedstawiciele miasteczek Cittaslow na miejsce festiwalu, który odbędzie się w maju, wybrali Górowo Iławeckie.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego jednostkom OSP gminy Sępopol

Dnia 27 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste przekazanie Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Sępopol sprzętu ratowniczego.
czytaj dalej

Inauguracyjna sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Sępopolu

W czwartek 22 listopada odbyła się I sesja nowej, po raz pierwszy, pięcioletniej kadencji Rady Miejskiej w Sępopolu. Obrady prowadził najstarszy wiekiem obecny na sesji radny Grzegorz Borowski.  Po stwierdzeniu prawomocności obrad, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Sępopolu Joanna Wójtowicz wręczyła nowo wybranym zaświadczenia o wyborze na Radnych Gminy Sępopol. Zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Sępopola wręczyła również Pani Irenie Wołosiuk, po czym dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych pospieszyli z kwiatami i gratulacjami z okazji ponownego objęcia Urzędu Burmistrza. Po złożeniu ślubowań radni przystąpili do wyboru Przewodniczącego.W wyniku głosowania nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sępopolu został Krzysztof Siudek a Wiceprzewodniczącymi Irena Krajewska i Danuta Rybak.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: sesja

Narodowy Dzień Niepodległości

W niedzielę 11 Listopada świętowaliśmy wyjątkowy Jubileuszowy Narodowy Dzień Niepodległości. Wspólne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą. Msza odprawiona przez proboszcza parafii ks. Stanisława Orpika, która wprowadziła wszystkich zgromadzonych w patriotyczny nastrój i nietypowo zakończyła się programem okolicznościowym wykonanym przez uczniów ZSP w Sępopolu. Następnie wszyscy uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi szkół gminnych i strażaków wspólnie odbyli przemarsz pod remizę, gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Na zakończenie części oficjalnej  swoje okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani Burmistrz Irena Wołosiuk, która zwróciła się z apelem, „aby porzucić wszelkie spory i wspólnie świętować ten radosny Jubileusz”. Podkreśliła również, że „stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest zarówno okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również zachętą do budowania wspólnej przyszłości”.
czytaj dalej

WYŁONIONO DOSTAWCĘ SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO DLA URZĘDU.

W związku z realizacją projektu dotyczącego rozwoju i poprawy dostępności elektronicznych usług administracji publicznej dla mieszkańców naszej gminy,
czytaj dalej

OSTATNIA SESJA VII KADENCJI

W ostatni dzień października 2018 r. odbyła się uroczysta sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Sępopolu. Po podjęciu uchwał nastąpiły podziękowania. Pani Burmistrz złożyła Radnym wyrazy uznania za pełną zaangażowania pracę  na rzecz naszej społeczności w  kadencji 2014 – 2018 oraz wręczyła wszystkim atlasy „Historia Polski”, po czym Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Jarzynka podziękowała Pani Burmistrz Irenie Wołosiuk  i Pani Skarbnik Alicji Szulżyckiej za współpracę. Podziękowania Przewodniczącej Rady złożyły również Dyrektor MGOK Magdalena Gutkowska, Kierownik MGOPS Teresa Rodź oraz w imieniu Dyretorów gminnych szkół Dyrektor SP w Dzietrzychowie Bożena Szerszunowicz.
czytaj dalej

60 LAT OSP LIPICA

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, odprawioną przez księdza ks. Stanisława Orpika, kapelana naszych strażaków. Następnie strażacy defiladowym krokiem przeszli pod remizę, gdzie odbywała się oficjalna część uroczystości. Naczelnik druh Radosław Dudek złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu. Meldunek przyjął Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Zygmunt Zbigniew Pampuch. Po czym nastąpiło uroczyste wciągniecie flagi na maszt. W uroczystościach udział wzięli Wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Miron Sycz, Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk, Zastępca Burmistrza Piotr Łazar, Komendant PSP  w Bartoszycach Andrzej Harhaj, Prezes OSP Grzegorz Mucha, Komendant OSP Jerzy Woziński, delegacja Straży Granicznej, delegacje i poczty sztandarowe OSP Judyty oraz Sępopol a także delegacja OSP Różyna.
czytaj dalej
1 2 3 4 5

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD  MIEJSKI W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny Przyjęć interesatnów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk