Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 06/12/21, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Sępopol pozytywnie oceniony przez Cittaslow

W miniony weekend delegacja Sępopola uczestniczyła w 12. Festiwalu Miast Dobrego Życia Cittaslow, który tym razem odbywał się w Bartoszycach. Reprezentowali nas m.in. Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola oraz członkowie zespołu Warmianki Sępopolskie.

W tym czasie odbyło się również zebranie członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, na której podjęto uchwałę o pozytywnej recertyfikacji Sępopola, jako członka stowarzyszenia. Zgodnie ze statutem po upływie 5 lat wszystkie miasta – członkowie stowarzyszenia (Sępopol należy do tego grona od 2016 roku) przechodzą proces ponownej certyfikacji. Polega na weryfikacji procesu samooceny gminy w siedmiu obszarach dotyczących m.in. polityki energetycznej i środowiskowej, infrastrukturalnej, jakości życia miejskiego, rolnictwa, turystyki, a także obszarów z zakresu tolerancji etnicznej, spójności społecznej i partnerstwa. Komisja doceniła zmiany, jakie zachodzą w naszym miasteczku i przyznała Sępopolowi wyższe oceny niż pięć lat temu.
 
 

Proces samooceny i jej weryfikacji był dość długi i trudny. Dlatego samorząd Sępopola ucieszył fakt, iż zarząd Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow docenił zaangażowanie władz miasta w tworzenie warunków sprzyjających ciągłemu polepszaniu jakości życia mieszkańców Sępopola.
 


Podczas uzasadniania oceny Jacek Kostka, koordynator krajowy Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow podkreślał fakt, że obecnie realizowane inwestycje stwarzają możliwości rozwoju miasta. Dodał, że obecnie w Sępopolu prowadzona jest nowoczesna, efektywna i zrównoważona polityka zarządzanie miastem, gdzie pamięta się też o tradycji i kulturze. Przedstawiciele naszej gminy, podczas swojego wystąpienia apelowali do obecnych na zebraniu marszałków województwa: Jolanty Piotrowskiej i Mirona Sycza o większe środki na rozwój Sępopola z puli zarezerwowanych dla miast należących do sieci Cittaslow. Dzięki nim zamierzamy zrealizować cztery duże zamierzenia inwestycyjne w Sępopolu.


Festiwal Cittaslow jest rokrocznie organizowany po to, żeby zaprezentować dorobek i potencjał miast skupionych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, których najliczniejsza grupa znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Miasta przygotowały stoiska promujące swoje walory. Na straganach nie zabrakło regionalnych produktów żywnościowych i lokalnych smakołyków. Miasta zaprezentowały także rękodzieło lokalnych twórców, poczynając od wyrobów z drewna, po wytwory sztuki koronkarskiej oraz dzieła z gliny. Wydarzeniom towarzyszyły występy artystyczne.
 


Nasze sępopolskie stoisko przygotowane Warmianki Sępopolskie oraz pracowników Urzędu Miejskiego cieszyło się sporym zainteresowaniem. Oprócz pamiątek i wydawnictw promocyjnych prezentujących walory miasta oraz naszą ofertę turystyczną, między innymi Gospodarstwa Agroturystycznego „Siedlisko Pod Dębami” z Romankowa, zaprezentowaliśmy wyroby artystyczne lokalnych twórców. Wyszywanki Zenobii Chomy i Doroty Góreckiej, prace Danuty Wingrowicz i Mirosławy Mieczkowskiej, a także rzeźby Bazylego Trojanowskiego.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się „Warzywa Mazurskie” z gospodarstwa ogrodniczego państwa Kucharskich z Sępopola.
 
 
Zespół Warmianki Sępopolskie ubarwiał stoisko swoim śpiewem i pozytywną energią, a także wspierały w obsługę naszego stoiska.
 


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego reprezentowania naszego miasteczka na Festiwalu Miast Dobrego Życia Cittaslow w Bartoszycach.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk