Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 19/09/21, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Spotkanie robocze z Senator RP

Burmistrz Sępopola, Irena Wołosiuk, odwiedziła z roboczą wizytą Panią Bogusławę Orzechowską, Senator RP. Na spotkaniu poruszano tematy ważne dla mieszkańców miasta i gminy Sępopol, związane z pozyskiwaniem środków na realizację kolejnych inwestycji.
 
Trzeba sporej aktywności i wielu spotkań, by skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne na rozwój tak mało zasobnego samorządu, jakim jest miasto i gmina Sępopolu. Dlatego Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola często gości u parlamentarzystów i senatorów, dzięki czemu ma konkretną wiedzę dotyczącą źródeł finansowania gminnych inwestycji, działań kulturalnych oraz spraw dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy.

Ostatnio burmistrz Sępopola spotkała się z senator Bogusławą Orzechowską w Ostródzie. Spotkanie dotyczyło bieżącej działalności samorządu, realizowanych inwestycji oraz planów na przyszłość. Panie rozmawiały o środkach, jakie sępopolski samorząd może pozyskać na kolejne inwestycje. Poruszono temat programu„Polski Nowy Ład”, na który gmina złoży sporo wniosków na remonty dróg.
 
 
Rozmawiano również o możliwości dofinansowań jednostek ochotniczych straży pożarnych, o kolejnych inwestycjach na terenach popegeerowskich, remontach dróg zniszczonych przez eksploatację lasów, środkach na wymianę pokryć dachowych z eternitu oraz dofinansowania działalności kulturalnej.

Pani senator jest zainteresowana planami rozwoju miasta i gminy Sępopol. Na zakończenie zapowiedziała, że wszystkie inicjatywy mogą liczyć na jej pełne poparcie.

Sępopolscy urzędnicy już przygotowują kolejne wnioski dotyczące dofinansowania działań, o których rozmawiano na spotkaniu.


 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk