Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 28/02/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Pralnia z pełnym wyposażeniem wzbogaciła sępopolską placówkę OSP

Dzięki środkom z budżetu gminy oraz pozyskanemu wsparciu przez Panią burmistrz, OSP doczekała się profesjonalnego zaplecza.
          Wraz z końcem roku oddano do użytku nowe pomieszczenie, z przeznaczeniem na pralnię służącą wszystkim strażakom z terenu naszej gminy. Aby dostosować pomieszczenie niezbędne było wykonanie nowej aranżacji wnętrz oraz wymiany instalacji wewnętrznych. W tym celu zmodernizowano instalację elektryczną, wodociągową oraz sanitarną. Część robót wykonali pracownicy sępopolskiego ZGMiUK’u, a pozostałe prace remontowe firma ROBEX p. Roberta Kołodziejskiego oraz firma U.E. p. Pawła Kozieła. Materiały budowlane sprzedała firma p. Pawła Puciaty z Sępopola, który również jest sępopolskim strażakiem ochotnikiem (koszt zakupu 13 000 zł). Przy remoncie wykorzystano także pochodzące z demontażu kaloryfery z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (pozostałość po remoncie szkoły), które były w bardzo dobrym stanie technicznym. Dzięki temu zaoszczędzono dodatkowe środki. Na wyposażeniu pralni znalazła się profesjonalna pralnico-wirówka (koszt zakupu 12 000 zł), specjalistyczna suszarka do ubrań strażackich (koszt zakupu 3 899 zł), szafa suszarnicza (koszt zakupu 4 258 zł). Wykonano również nową toaletę z umywalką oraz pomieszczenie wyposażone w prysznic oraz bojler. Dzięki tym wszystkim działaniom sępopolscy strażacy będą mogli w komfortowych warunkach, po zakończeniu akcji ratunkowych utrzymywać w nienagannej czystości swoje ubrania. Warto przypomnieć, że dzięki darowiźnie firmy „ENERGIX Polska” przekazanej gminie, zakupiono 24 kompletne zestawy ubrań bojowych dla wszystkich jednostek OSP z terenu naszej gminy (wartość 120 000 zł).
 
          Koszty związane z utworzeniem pralni, natrysku oraz sanitariatu sfinansowano ze środków własnych gminy, a wyposażenie pralni z otrzymanej przez gminę darowizny od firmy „ENERGIX Polska”. Łączny koszt wykonania inwestycji wyniósł około 60 000 złotych.
 
Za to ogromne wsparcie finansowe, a także za pracę wszystkim osobom wspierającym inwestycję bardzo serdecznie dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: OSP - pralnia dla sępopolskich strażaków

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: OSP - pomieszczenia przed inwestycją

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk