Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 28/02/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Nowy sprzęt dla ZGMiUK’u

Volvo FM 330 wspomoże pracę wodociągowo-kanalizacyjne...
          9 lutego pracownicy sępopolskiego ZGMIUK’u odebrali wóz asenizacyjny od firmy Państwa Piotra i Anny Wójcickich, których to oferta została złożona w postępowaniu przetargowym ogłoszonym w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych. Zaproponowany samochód to Volvo FM 330, którego koszt zakupu wynosi 186 960 złotych. Pojazd nie jest fabrycznie nowy, natomiast zupełnie nowa jest jego zabudowa. Volvo wyposażone jest w silnik o pojemności  ponad 10 litrów i mocy ponad 330 KM. Nowy zamontowany na pojeździe zbiornik pomieści 11,5 m3 cieczy. Przekazano w zestawie całą dokumentację serwisową, z której wynika że samochód pochodzi ze Skandynawii i regularnie był serwisowany w Autoryzowanej Stacji i Obsługi. Nowy pojazd zastąpi dotychczas używany 35 letni samochód marki Star W28SK4, który wyposażony był w zaledwie 4,5m3 zbiornik. Dzięki temu, że nowy zbiornik jest 2,5 razy większy, uzyskamy znaczne oszczędności związane z eksploatacją.
 
          Jest to kolejny zakup który, poprawi stan parku maszynowego należącego do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych w naszej gminie. Na swoją kolej wymiany czekają jeszcze kilkudziesięcioletnie ciągniki, przydałaby się wywrotka, wał wibracyjny, równiarka, pickup. Szukamy źródła finansowania wspomnianych sprzętów, podobnie jak to miało miejsce przy samochodach które otrzymały sępopolski Dom Kultury (Toyota ProAce) oraz OSP z Sępopola (Dacia Duster 4x4), za które gmina nie zapłaciła nawet złotówki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Wóz asenizacyjny

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk