Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 29/05/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Wykonawca II etapu budowy alejek nad rzeką Łyną został już wybrany

Zakrzaczony, zarośnięty, nierówny teren wzdłuż Łyny zostanie ucywilizowany i będzie służył mieszkańcom.
         W połowie maja ruszą prace budowlane związane z wykonaniem kolejnego odcinka alei spacerowych nad rzeką Łyną, tym razem budowany odcinek będzie liczył ponad 600 metrów. Projekt ten zakłada wykonanie nowych ścieżek, na których zostaną ustawione ławki wraz koszami na śmieci. Całość będzie wykonana z dwóch warstw kruszyw umocnionych po obu bokach kamieniem naturalnym. Niestety, Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na betonowe obrzeża chodnikowe, dlatego zamiast nich po obu stronach nawierzchni zostaną ułożone kamienie naturalne.
 
W ramach projektu zaplanowane jest wykonanie trzech dojść do nowego odcinka ścieżek. Pierwsze znajdzie się przy moście na Łynie, drugie na wysokości pl. Kopernika, a trzecie do istniejącej ścieżki i schodów przy al. Wojska Polskiego. Całość będzie finansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Lokalnej Grupy Działania Barcja. Wysokość dofinansowania wynosi 63,63% i są to środki, którymi dysponuje Urząd Marszałkowski, a pochodzą z Unii Europejskiej, jeszcze z poprzedniej perspektywy finansowej 2014-2020. Niestety, dofinansowanie nie jest tak atrakcyjne, jak w przypadku np. Polskiego Ładu, gdzie w rządowym programie można uzyskać dofinansowanie wynoszące 95-98%, w PROW’ie jest 63,63%.
 
W postępowaniu przetargowym najkorzystniejsza oferta okazała się o ponad 50 000 złotych niższa od wartości kosztorysowej inwestycji. Łącznie w wyznaczonym terminie wpłynęło 6 ofert, a firmy, które wystartowały w przetargu, pochodzą z Torunia, Nowego Sącza, Chełmży, Bartoszyc oraz dwie z Sępopola. Rozpiętość ofert była bardzo duża, najdroższa wynosiła ponad 480 000 złotych, a najtańsza 194 340 złotych. Firma, która wygrała przetarg to WOJTI REKLAMA p. Mariana Grabowskiego z Mirakowa.
 
Zakończenie prac zaplanowano na 27 lipca, a rozpoczęcie prac firma zaplanowała na połowę maja. Kolejny odcinek alejek to idealne miejsce na odpoczynek, uprawianie Nordic Walking, bieganie czy spacer z psem.
 
Budowa ścieżek nad rzeką to doskonały przykład na to, jak warto wykorzystać środki z Unii Europejskiej, aby ulepszać infrastrukturę i poprawiać jakość życia mieszkańców.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk