Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 28/05/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Remont kapitalny starego Ursusa C-360

Odzyskanie ducha z przeszłości...
Stary Ursus C-360, w wieku ponad 37 lat (rocznik 1987), przeszedł niedawno kompleksowy remont kapitalny. Te działania nie tylko przywróciły mu pełną sprawność, ale także pozwolą na dalszą wieloletnią eksploatację przez pracowników ZGMIUK'u.
 
W ramach przeprowadzonego remontu dokonano szerokiej gamy napraw i modernizacji. Skrzynia biegów, mechanizm różnicowy, zwolnice, oraz silnik przeszły przez ręce doświadczonych mechaników, którzy z pasją i zaangażowaniem przywrócili im sprawność.
 
Nie tylko mechanika została poddana gruntownemu odświeżeniu. Stary, naznaczony przez upływ czasu pojazd zyskał nowe błotniki, maskę z atrapą oraz oświetlenie, co nie tylko poprawiło estetykę, ale również zapewniło lepszą widoczność pojazdu podczas pracy. Co więcej, udało się zdobyć oryginalne emblematy Ursusa, dodając ciągnikowi odrobinę autentyczności. Aby podkreślić upływa czasu, zachowano w niezmienionym stanie starą tablicę rejestracyjną, na której to właśnie czas odcisną swoje ślady.
 
Jednak to nie wszystko. Dzięki pomysłowości Pana Artura (jednego z pracowników ZGMIUK'u), zainstalowano ogrzewanie kabiny kierowcy, której to ciągnik nawet będąc fabrycznie nowym nie posiadał. Ta nowa dogodność poprawia komfort pracy, szczególnie w chłodniejszych miesiącach, a zwłaszcza zimą podczas odśnieżania ulic Sępopola.
 
Warto podkreślić, że całość prac remontowych została wykonana przez pracowników ZGMIUK'u pod kierunkiem Pana Artura, doświadczonego mechanika. Ich zaangażowanie i profesjonalizm zaowocowały nie tylko doskonałym rezultatem, ale również oszczędnością finansową. Choć gmina przeznaczyła na remont kwotę 20 000 złotych, remont udało się zamknąć kwotą około 15 000 złotych, co jest szczególnie ważne przy bardzo ograniczonych zasobach finansowych jakimi dysponuje gmina.
 
Pomimo wrażliwego stanu finansów gminy, remont ten jest znaczącym krokiem w utrzymaniu sprawnego parku maszynowego. W obliczu kosztów zakupu nowych ciągników, które sięgają kilkuset tysięcy złotych, naprawa i modernizacja istniejącego sprzętu wydaje się racjonalnym rozwiązaniem.
 
Jednakże, patrząc w przyszłość, gmina nie zamyka drzwi na możliwość pozyskania wsparcia zewnętrznego, szczególnie w kontekście dostępnych funduszy unijnych. Jeśli tylko pojawi się taka możliwość, złożymy wniosek o wsparcie finansowe na zakup nowego sprzętu. Do tego czasu, stary, ale dzielny Ursus będzie kontynuował swoją pracę, dzięki staraniom i zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych.
 
Bardzo dziękujemy pracownikom ZGMiUK'u za wykonane prace remontowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Ursus C-360

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk