Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 16/07/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Stadion w Sępopolu Przechodzi Metamorfozę

Podpisanie umowy m.in. na modernizację trybun, oświetlenia murawy boiska,  parkingu, ciągów pieszych… wkład własny gminy to 10%...
         Z wielką radością informujemy, że 13 maja 2024 roku podpisaliśmy umowę na kompleksową modernizację stadionu miejskiego w Sępopolu. Inwestycja „Stadion Przyszłości w Sępopolu – Modernizacja Trybun i nowa era oświetlenia” obejmuje przebudowę trybun, oświetlenia murawy stadionu oraz budowę nowych chodników, parkingów i ogrodzenia murawy.
 
Umowę podpisano z firmą KWIECIŃSKI Sp. z o.o. z Bartoszyc, której oferta na kwotę 1 596 921,57 zł okazała się najkorzystniejsza spośród trzech złożonych propozycji. W przetargu wzięły udział również SORTED Sp. z o.o. z Chyliczek (oferta na kwotę 2 437 245,00 zł) oraz Spółdzielnia Wielobranżowa „Niegocin” z Giżycka (oferta na kwotę 1 884 360,00 zł). Środki jakie otrzymaliśmy na ten cel wynoszą 2 000 000,00 zł brutto i pochodzą z programu inwestycji startegicznych Polski Ład.
 
Stadion miejski w Sępopolu, położony w malowniczej scenerii nad rzeką Łyną u podnóża historycznego grodziska, od dawna wymagał gruntownego remontu. To popularne miejsce spotkań mieszkańców, turystów i gości, gdzie odbywają się liczne imprezy sportowe, artystyczne, kulturalne oraz coroczne dożynki.
 
Modernizacja stadionu obejmuje kilka kluczowych elementów, m.in.:
  • Nowe Trybuny: Zostaną zbudowane nowe trybuny, które będą składać się z 6 sektorów, każdy z 4 rzędami siedzisk, łącznie oferując 480 miejsc siedzących oraz 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych.
  • Oświetlenie Murawy: Zainstalowane zostaną nowoczesne, energooszczędne oprawy oświetleniowe na kilkunastometrowych słupach, które zapewnią doskonałe oświetlenie murawy, zwiększając komfort i bezpieczeństwo podczas wieczornych wydarzeń.
  • Chodniki i Parking: Nowe chodniki z kostki betonowej połączą trybuny z pozostałymi obiektami stadionu, a także powstaną dodatkowe miejsca parkingowe dla kibiców i gości.
  • Ogrodzenie: płyty boiska.
Realizacja projektu „Stadion Przyszłości w Sępopolu” przyniesie wiele korzyści dla lokalnej społeczności. Nowoczesna infrastruktura nie tylko poprawi komfort użytkowników, ale również umożliwi organizację wydarzeń sportowych i kulturalnych na wyższym poziomie. Dzięki temu stadion stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów.
 
Mamy nadzieję, że już wkrótce wszyscy będziemy mogli cieszyć się nowym, piękniejszym stadionem, który stanie się dumą Sępopola. Zapraszamy do śledzenia postępów prac i uczestniczenia w nadchodzących wydarzeniach na odnowionym stadionie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Stadion - trybuny

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk