Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 31/05/20, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Obudziliśmy Łynę po raz dziewiąty

W minioną sobotę odbyło się sprzątanie brzegów rzeki Łyny. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Razem z wiosną Łyna budzi się do życia”.
          Sprzątanie rozpoczęło się od zbiórki na placu targowym, na którą stawili się: mieszkańcy Sępopola, młodzież, członkowie Koła Wędkarskiego „Kleń” z Sępopola, wędkarze z Bartoszyc, pracownicy Lasów Państwowych, przedstawiciele Państwowej Straży Rybackiej z Mrągowa i z Bartoszyc, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Sępopola, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej oraz funkcjonariusze Posterunku Policji z Sępopola,  członkowie Ludowego Klubu Sportowego „Łyna”, radni, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz pracownicy ZGMiUK. Teren brzegów rzeki został podzielony na 5 obszarów, począwszy od przystani na stadionie miejskim, do granic miasta za MGOPS. Znalezione śmieci pakowano do worków i gromadzono na brzegach rzeki, skąd odbierały je patrole wodne i transportowały na miejsce załadunku. Kolejne strefy sprzątania były podzielone na rzeczne odcinki, aż do granicy państwa z Obwodem Kaliningradzkim. Łącznie na rzece pływało 6 łodzi, które wyławiały śmieci z brzegów oraz nurtu rzeki. Cała akcja przyniosła efekt w postaci dwóch 4-tonowych przyczep różnego rodzaju odpadów.
Po ciężkim wysiłku przyszedł czas na odpoczynek, który zorganizowany został na przystani wodnej w Stopkach. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem w postaci grochówki oraz pieczonych kiełbasek. Na koniec Pani Burmistrz podziękowała uczestnikom za czynny udział w sprzątaniu Łyny oraz zaprosiła na kolejną edycję akcji za rok.
 
           W sprzątaniu wzięło udział 80 osób. Cieszy fakt, że z każdym rokiem ilość zbieranych śmieci się zmniejsza, a Łyna - królowa rzek Warmii i Mazur pięknieje.
 
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej akcji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

45Galeria zdjęć: Sprzątanie Łyny 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny Przyjęć interesatnów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk