Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 24/07/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

MASUNY Z NOWĄ ŚWIETLICĄ

Z przyjemnością możemy poinformować, że zakończono prace dotyczące gruntownego remontu budynku przeznaczonego na świetlicę wiejską w Masunach. Wykonawcą była lokalna firma handlowo-usługowa „Mozaika”, Pana Pawła Puciato, która w wyznaczonym terminie wywiązała się z umowy zawartej 18 kwietnia bieżącego roku.
Przypomnijmy, że inwestycja została sfinansowane ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w którym to gmina uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 63,63% kosztów inwestycji. Wniosek dotyczący wsparcia finansowego oraz dokumentacja projektowa została wykonana w 2016 roku w okresie obecnej kadencji Pani Burmistrz - Ireny Wołosiuk. Zakres prac dotyczył między innymi: wykonanie gruntownego remontu obiektu wraz z przebudową części ścian wewnętrznych, wymianę pokrycia dachowego, termomodernizację, izolację fundamentów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej, centralnego ogrzewania i elektrycznej oraz odgromowej. Natomiast ze środków gminnych ujętych w budżecie sołeckim do świetlicy zakupiono meble kuchenne wraz z kuchenką gazowo-elektryczną oraz zlewem 2 komorowym, naczynia, czajnik elektryczny, telewizor, sprzęt nagłośnieniowy, 4 stoły i 30 krzeseł. Planowane jest również zagospodarowanie terenu wraz z ustawieniem urządzeń siłowni zewnętrznej oraz zabawek dla najmłodszych. W ramach prac wyodrębniono także pomieszczenia z przeznaczeniem na mieszkanie komunalne o powierzchni około 60m2, składające się łącznie z 4 pomieszczeń.
 
Dzięki wykonanej inwestycji w Masunach, społeczność lokalna zyskała atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu, jak również organizowania imprez okolicznościowych. Mamy nadzieję, że świetlica podniesie standard życia i sprawi, że będzie to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez starszych jak i młodszych mieszkańców Masun i okolic.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Masuny - świetlica przed remontem

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk