Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 17/06/21, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

To oni czuwają, byśmy mogli czuć się bezpiecznie. Podziękowaliśmy naszym strażakom — ochotnikom

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka miały charakter wyjątkowy. W związku z panującą pandemią COVID-19, zrezygnowaliśmy z organizacji gminnych obchodów Dnia Strażaka. Dlatego też, aby okazać naszą wdzięczność wszystkim strażakom — ochotnikom, przedstawiciele gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych zostali zaproszeni przez Irenę Wołosiuk, burmistrz Sępopola do Urzędu Miejskiego.

Druhowie byli zapraszani indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. To szczególna okazja, aby skierować do naszych strażaków ochotników najwyższe wyrazy uznania oraz podziękowania za zaangażowanie, poświecenie oraz aktywną działalność społeczną na rzecz mieszkańców miasta i gminy Sępopol.
Wraz z podziękowaniami i życzeniami na ręce druhów Burmistrz Sępopola przekazała zakupione ze środków gminy upominki w postaci sprzętu i umundurowania strażackiego na wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych:

Jednostka OSP Sępopol otrzymała rozkładany parawan ochronny stanowiący osłonę miejsca wypadku, chroniąc jednocześnie prywatność osób rannych i zabitych.
 

OSP Lipica zestaw profesjonalnych ledowych latarek przystosowanych do pracy w trudnych warunkach pożarowych na indywidualne wyposażenie dla pięciu strażaków.

OSP Różyna komplety mundurów koszarowych dla czterech osób, trzyczęściowych ubieranych przez strażaków pod ubranie specjalne ognioochronne i wykorzystywane przy akcjach ratowniczych.
 

 
OSP Judyty obuwie specjalne skórzane dla czterech osób oraz lekkie kurtki ochronne przeciwdeszczowe.
 
Ubiegły rok pokazał, jak różnorodne mogą być działania strażaków. Podczas walki z epidemią strażacy angażują się we wszelkie niezbędne działania począwszy od rozsyłania komunikatów głosowych o zagrożeniu wirusem, dystrybucji środków dezynfekcyjnych do gminnych szkół oraz parafii dekanatu Sępopol. Nasi ochotniczy również czynnie wspierają Narodowy Program Szczepień poprzez organizacje gminnego transportu mieszkańców gminy do punktu szczepień.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim druhom za szczere oddanie, wielki trud i determinację. To Wy dbacie o nasze bezpieczeństwo, nie tylko w przypadku pojawienia się ognia. Wy jesteście darzeni największym zaufaniem. Dziękujemy Wam za wszystkie interwencje i czuwanie, abyśmy mogli się czuć bezpiecznie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk