Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 19/09/21, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

W Sępopolu powstanie przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną

Niebawem ruszy montaż sygnalizacji świetlnej na alei Wojska Polskiego w Sępopolu. Urząd Miejski pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Ze względu na położenie korzysta z niego sporo mieszkańców, w tym wielu uczniów szkoły podstawowej, dlatego postanowiliśmy zadbać o ich bezpieczeństwo  podkreśla Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

Na alei Wojska Polskiego, powstanie pierwsze w Sępopolu przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Wszystko, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

 Przejście dla pieszych, które przebudujemy znajduje się przy zespole szkół oraz stadionie miejskim. Ze względu na położenie korzysta z niego sporo mieszkańców, w tym wielu uczniów szkoły, dlatego postanowiliśmy zadbać o ich bezpieczeństwo  podkreśla Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

Dododkowo na alei Wojska Polskiego panuje spory ruch, ponieważ to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych w miasteczku. To długi prosty odcinek. Według danych policji kierowcy często przekraczają tam dozwoloną prędkość, a w związku z sąsiedztwem szkoły oraz stadionu wielokrotnie doprowadzało do niebezpiecznych sytuacji. Odcinek ulicy, na którym zaplanowano nowe przejście dla pieszych, wykorzystywany jest także jako miejsce postoju pojazdów co wraz z gęstym zadrzewieniem pobocza drastycznie zmniejsza widoczność.

 Temat poprawy bezpieczeństwa tej części ulicy był wielokrotnie podnoszony przez mieszkańców oraz dyrektor szkoły. Przebudowa przejścia oznakowanie i zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej, wymalowanie tzw. zebry biało-czerwoną farbą grubowarstwową oraz wykonanie dojścia z kostki polbrukowej z pasami identyfikującymi dla osób słabowidzących i niewidomych, poprawi bezpieczeństwo przechodniów i kierowców  dodaje Irena Wołosiuk.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk