Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 19/05/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

WOLONTARIUSZE SĄ WŚRÓD NAS

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, tego dnia podczas Gali Wolontariatu w Bartoszyckim Domu Kultury Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk nagrodziła wolontariuszy Gminy Sępopol.
Uroczystość ta była doskonałą okazją do wyróżnienia osób, które bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz lokalnego społeczeństwa. Na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury nagrodzono kilkudziesięciu wolontariuszy z miasta, gminy oraz powiatu bartoszyckiego. Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk uhonorowała tytułem „Wolontariusz Roku 2017” następujące osoby:
 
JOANNA WARĘCKA
 
Ubiegłoroczna absolwentka Gimnazjum im. I. Sendlerowej w Sępopolu, zdobywczyni tytułu „Uczeń Otwartego Serca”. Swa postawą społeczną od kilku lat daje dowód tego, iż zasługuje na ten tytuł. Aktywność społeczna Joasi miała zasięg szkolny, ale i lokalny. Jako działaczka Samorządu Uczniowskiego inicjowała szereg  akcji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jej praca w ramach Szkolnego koła PCK, któremu przewodniczyła. Organizowała i wspierała wiele akcji m.in. „Marzycielską Pocztę”, „PCK czyta bajki dzieciom”, Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej oraz „Szlachetną Paczkę”. Mimo codziennych obowiązków znalazła czas dla 86-letniej samotnej mieszkanki Sępopola, niosąc jej pomoc w codziennych pracach i oferując swoje towarzystwo.
 
BOGDAN BACZEWSKI
 
Sołtys sołectwa Stopki został zgłoszony przez mieszkańców swojego sołectwa, którzy docenili jego wolontariacką pracę  na rzecz miejscowości. Działa w różnych organizacjach: LGD „Barcja”, Stowarzyszeniu „Ożywić Łynę”, wspiera klub sportowy LKS „Łyna Sępopol” oraz pomaga dostarczać dla ludności sołectwa dary pochodzące z Fundacji Niemieckiej.  Jest również czuły na los drugiego człowieka. W ostatnim roku opiekował się rodziną, która potrzebowała pomocy. Pomógł jej wyjść  z trudnej sytuacji.
 
EWA SIEDLER
 
Od wielu lat aktywnie działa na wielu płaszczyznach życia społecznego i kulturowego. Dała się poznać jako osoba życzliwa i otwarta na problemy drugiego człowieka. Od 2016 roku działa aktywnie w Świetlicy Wiejskiej w Dzietrzychowie, w której zorganizowała wypoczynek letni i zimowy dla dzieci i młodzieży. Z własnej inicjatywy prowadziła m.in.: zajęcia kulinarne oraz zajęcia rękodzieła artystycznego. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszki na warsztaty byli zapraszani ludzie „dobrej woli”, którzy dzielili się swoją pasją i doświadczeniem z młodymi mieszkańcami Dzietrzychowa. Zawsze wkłada wiele pracy, sił i środków materialnych w podejmowanych działaniach. Pani Ewie bliskie są słowa „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.
 
ANNA ŻEJMO
 
Od 2006 r. jest zaangażowana w działalność na rzecz członków Miejsko-Gminnego Stowarzyszenia Bezrobotnych w Sępopolu, a od 2016 roku jest Prezesem tego Stowarzyszenia. Jako wolontariuszka pomaga osobom bezrobotnym, niesamodzielnym, samotnym matkom oraz wszystkim tym, którzy potrzebują jej pomocy. Potrafi bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem wczuć się w problemy innych ludzi i pomaga je rozwiązywać. Jej poświęcenie i umiejętność dzielenia się z innymi zasługują na wyraz szacunku i uznania.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk