Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 28/11/21, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Dodatkowe 1 600 000 zł dla naszej gminy

Gmina Sępopol otrzymała nowe środki na inwestycje wodociągowe oraz kanalizacyjne. Dzięki nim już w najbliższym okresie możliwe będzie podjęcie następnych remontów tej bardzo ważnej infrastruktury technicznej. 
 Wykorzystując solidne fundamenty w finansach publicznych przeznaczamy kolejne 4 mld zł dedykowane tylko na projekty kanalizacyjne, wodociągowe  oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dzięki tym środkom na terenie naszej gminy już w najbliższym okresie możliwe będzie podjęcie prac zmierzających do poprawienia stanu infrastruktury technicznej, zarówno na terenie obszaru wiejskiego, jaki i w samym mieście Sępopol.
 
W tym obszarze funkcjonowania gminy jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Funkcjonujące instalacje bardzo często zostały wzniesione za czasów głębokiego socjalizmu lub są jeszcze z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Podział środków nastąpił na postawie algorytmów, opartych na obiektywnych danych wskazanych w ustawie, w tym dotyczących zamożności oraz danych GUS na 31 października br. Środki gminy mogą przeznaczyć na inwestycje w latach 2021-2024.
 
Otrzymane pieniądze, mimo że są dla naszej gminy olbrzymimi środkami i tak nie wystarczą na wszystkie potrzeby w tym zakresie. Warto pokreślić, że w dotychczasowej historii, nigdy nie otrzymaliśmy wsparcia finansowego bez startowania w naborach konkursowych (na tego typu inwestycje), w których to preferowane były większe ośrodki.
 
Regulaminy naborów były tak konstruowane, by dodatkowe punkty otrzymywały gminy o większym zaludnieniu. Nasza gmina z uwagi na niską gęstość zaludnienia, takich kryteriów nie spełniała. Jedyną instytucją która wspierała i nadal wspiera jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który mimo swego relatywnie niskiego budżetu stara się pomagać samorządom w przebudowach instalacji wodno-kanalizacyjnych. Tak też wydarzyło się i w tym roku.
 
Nasza gmina otrzymała środki na instalacje kanalizacyjną w miejscowości Liski, a w miniony wtorek wspólna komisja gminy i KOWR’u dokonała odbioru inwestycji. Całość kosztów związanych w budową pokrył KOWR O/T w Olsztynie. Bardzo dziękujemy za to wsparcie dyrektorowi p. Grzegorzowi Kierozalskiemu oraz zastępcy dyrektora p. Marcinowi Kazimierczukowi.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk