Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 17/05/22, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Zespół Szkół w Sępopolu uroczyście obchodził Święto Patrona

 
Zespół Szkół w Sępopolu, 10 maja obchodził uroczyście Święto Patrona – Ireny Sendlerowej. Wydarzenie to było dobrym momentem, aby podsumować międzyszkolny projekt „Ja i Ojczyzna to jedno” realizowany pod patronatem Burmistrza Sępopola.

Uczniowie realizując projekt badali poczucie patriotyzmu wśród społeczności lokalnej, debatowali wraz z mieszkańcami i przedstawicielami władz samorządowych szukając odpowiedzi: „Współczesny lokalny patriotyzm” - „Jak jest?, Jak być powinno?, Co możemy zrobić? W efekcie wypracowano kilka ciekawych pomysłów, m.in. integrowanie społeczności szkolnych poprzez realizację wspólnych przedsięwzięć. W związku z tym uczniowie z naszej szkoły zaproponowali organizację gry szkolnej, w czasie Święta Szkoły, aby ich koledzy z Dzietrzychowa i Ponik poznali postać Ireny Sendlerowej. I tak też się stało.
 
 
Gra pod hasłem „W poszukiwaniu Rycerzy ostatniego stulecia” została rozegrana tuż przed akademią. Zadaniem mieszanych zespołów było rozwiązanie zadań dotyczących życia i działalności Ireny Sendlerowej. Za każde dobrze rozwiązane zadanie mogli zdobyć jedną kartę postaci. Konkurencje wzbudziły wiele zainteresowania i emocji. Ostatnie zadanie polegało na odblokowaniu kłódki do ukrytej wiadomości. Kluczem była wartość obywatelska – odwaga, która łączy Sendlerową oraz Janusza Korczaka, Stefana Wyszyńskiego, Witolda Pileckiego, Tadeusza Mazowieckiego oraz Jerzego Popiełuszkę. W odkodowanej wiadomości kryło się przesłanie do wszystkich zgromadzonych „Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają...”.
 

Jednak kluczowym pomysłem, debaty było wdrożenie działań promujących osoby zaangażowane na rzecz środowiska lokalnego. Młodzież wyszła z inicjatywą, aby co roku przyznawać tytuł „Lokalnego Patrioty". W związku z tym ogłoszono plebiscyt. Chętni uczniowie i dorośli mogli zgłaszać nominacje osób działających na rzecz środowiska lokalnego, a następnie przyznawać im gwiazdki. Decyzją uczniów postanowiono uhonorować wszystkich kandydatów: p. Mariana Rygielskiego, ks. Leszka Śpiewaka, p. Janusza Bandurę, p. Grzegorza Borowskiego. Laureaci w czasie części oficjalnej uroczystości otrzymali pamiątkowe statuetki wręczone w imieniu p. Burmistrz przez Sekretarza Gminy p. Beatę Pakułę. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym. Pamiętajcie „To, co najcenniejsze każdy ma w sobie. W sercu”. (I. Sendlerowa).
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk