Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 04/07/22, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Sępopolscy strażacy obchodzili swoje święto, odwiedził ich wiceminister

Miejsko-gminne obchody Dnia Strażaka w Sępopolu za nami. Zainaugurowano je uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Świętego Michała Archanioła. Strażaków odwiedzili, między innymi, Senator Bogusława Orzechowska oraz wiceminister Andrzej Śliwka. Strażacy otrzymali odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania za długoletnią służbę.
 

 
 
 
Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz pododdziałów jednostek OSP Sępopol, Lipca, Różyna i Judyty na uroczysty apel, który się odbył na placu przy remizie OSP w Sępopolu.
 
 
Dowódca uroczystości Ryszard Guz, prezes OSP w Sępopolu złożył meldunek Zygmuntowi Zbigniewowi Pampuchowi, prezesowi Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Bartoszycach. W dalszej części uroczystości odbył się przegląd pocztów sztandarowych i pododdziału.
 

Następnie uczestników ceremonii przywitała gospodarz wydarzenia Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk. Podziękowała strażakom za ich ofiarną i ciężką służbę oraz nieustanną gotowość do niesienia pomocy innym.
 
 
Uroczystość była doskonałą okazją do nagrodzenia druhów szczególnie zasłużonych. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej złotymi medalami za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej odznaczeni zostali Ryszard Guz oraz Bogdan Wawirowicz. Wyróżniono też druhów odznaką strażak wzorowy, którą otrzymali: Przemysław Przybysz, Marek Sęk, Dariusz Roman.
 

Wiele słów uznania i podziękowań skierowali do strażaków zaproszeni goście: Senator Bogusława Orzechowska; Marcin Kazimierczuk, radny sejmiku województwa warmińsko- mazurskiego; Lech Darski, przewodniczący Rady Powiatu Bartoszyckiego; starszy brygadier Andrzej Harhaj oraz Zygmunt Zbigniew Pampuch, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bartoszycach.
 
 
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych. Zwiedził sępopolską remizę i zapoznał się z potrzebami i problemami jednostek OSP z gminy Sępopol.
 
 

By oderwać dzieci i młodzież od komputerów, tabletów i telefonów, poszerzyć ich wiedzę na temat pożarnictwa, zagrożeń i nauczyć udzielania pierwszej pomocy reaktywowano w Sępopolu Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Funkcjonuje od kilku miesięcy, a na uroczystości dwunastu młodych adeptów pożarniczego rzemiosła złożyli ślubowanie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk