Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 04/06/23, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

POLSKI ŁAD -13 dróg do przebudowy z dofinansowaniem 95%

Postępowanie przetargowe wyłoniło wykonawcę tej ogromnej, jak na skalę naszej gminy inwestycji.

 
          Rekordowe dofinansowanie, bo prawie 8 mln zł otrzymała Gmina Sępopol w pierwszej edycji programu Polski Ład. Dzięki rządowemu wsparciu wyremontowane zostaną dwie drogi w Dzietrzychowie i aż 11 w Sępopolu. 20 maja została podpisana umowa z firmą „KWIAT” p.Mariusza Kwiecińskiego z Sępopola na realizację tych inwestycji.

        Ulice osiedla „Włókiennicza” w Sępopolu, czy drogi w Dzietrzychowie od lat prosiły o remont. Jazda po pamiętającej jeszcze czasy PRL trylince betonowej przypominała slalom z przeszkodami. Z powodu niedrożnej kanalizacji deszczowej w czasie większego opadu deszczu trudno było nimi przejść suchą stopą. Mieszkańcy od kilkunastu lat apelowali do władz gminy o zmianę takiego stanu rzeczy. „To szwajcarski ser, a nie ulice” – narzekali kierowcy.

          Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola od początku swojej kadencji podkreśla, że priorytetem jej pracy jest konsekwentna rozbudowa i modernizacja zaniedbanej od dziesięcioleci infrastruktury drogowej. Od 7 lat sukcesywnie jest realizowany program remontu dróg w mieście i gminie Sępopol. Zawsze ze wsparciem środków zewnętrznych. Korzystano z każdej możliwości dofinansowania inwestycji, ponieważ bez dofinansowania z zewnątrz budżet gminy nie byłaby w stanie udźwignąć takich inwestycji. Dlatego, gdy pojawił się Rządowy Fundusz Polski Ład, sępopolski urząd od razy przystąpił do działania. Dzięki temu budżet gminy zasili prawie 8 mln zł, które zostaną przeznaczone na przebudowę dróg w Sępopolu i Dzietrzychowie. Niebawem inwestycje zostaną rozpoczęte na następujących ulicach:

• ul. Ogrodowa,
• ul. Włókiennicza,
• ul. Spółdzielcza,
• ul. Mickiewicza,
• ul. Piaskowa,
• ul. Nad Gubrem,
• droga prowadząca na stadion miejski
• ul. Dworcowa etap I, (etap II był zrealizowany ze środków RFRD)
• ul. Krótka,
• ul. Przemysłowa,
• rozwidlenie al. Wojska Polskiego przy byłej Roszarni,
• oraz 2 odcinków dróg w miejscowości Dzietrzychowo.

Ulice w Sępopolu i Dzietrzychowie zyskają nową nawierzchnię z kostki polbrukowej na nowej kilkuwarstwowej podbudowie, nowe energooszczędne oświetlenie w technologii LED, kanalizację deszczową, sieć wodociągową i kanał technologiczny dla realizowanych w przyszłości instalacji m.in. internetowych, telewizyjnych. Na całość prac wykonawca udzieli 60 miesięcznej (5 lat) gwarancji.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Co ważne, dofinansowanie realizowanych inwestycji jest bezzwrotne i wynosi 95% kosztów kwalifikowanych inwestycji - 7.590.500,00 zł, a koszt całkowity 7.980.605,00 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres urzędu

URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk