Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 25/06/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy oraz na konkurs o laur „Słowika Gminy Sępopol”

Warsztaty wokalne poprowadzi Laureatka Grand Prix konkursu Debiuty na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu obdarzona cudownym głosem p. Joanna Kondrat
          Przed nami warsztaty wokalne z wybitną wokalistką p. Joanną Kondrat...
 
 
....a także konkurs w którym nagrodą jest laur ”Słowika Gminy Sępopol”.
 
 
 
 
Organizatorem imprezy jest burmistrz - Irena Wołosiuk wraz z MGOK, a wsparcie finansowe udzielił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa O/T z Olsztyna. Pomoc techniczną zapewnia ZGMIUK. Do konkursu mogły zgłaszać się jednostki podległe burmistrzowi oraz formalne i nieformalne grupy mieszkańców. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, mamy już ponad 10 zgłoszeń! Udział wezmą między innymi przedstawiciele:
 
 • Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury,
 • Urzędu Miejskiego,
 • Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych,
 • Ochotniczej Straży Pożarnej z Sępopola,
 • Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,
 • Koła Gospodyń Wiejskich z Sępopola,
 • Szkoły Podstawowej z Dzietrzychowa,
 • Rady Miejskiej,
 • Księża Parafii św. Michała Archanioła z Sępopola
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny z Sępopola.
 
            Walczyć będziemy o nagrodę w postaci przepięknej statuetki. Szanse są wyrównane, a rywalizacja będzie stała na najwyższym poziomie, ponieważ każda z drużyn będzie miała w swoim składzie wybitne sępopolskie głosy. Już nie możemy się doczekać najbliższej niedzieli. Przypominamy, że zaczynamy śpiewać w centralnym punkcie miasta, na placu Kopernika od godziny 1230 (4 grudnia).
 
          Zapraszamy wszystkich serdecznie na towarzyszący wydarzeniu Jarmark Bożonarodzeniowy, bezpłatny poczęstunek w postaci kiełbasek pieczonych w ognisku, bigosu i wielu innych potraw. Będzie można również nabyć wyroby Kół Gospodyń Wiejskich, czy też sołectw. Serdecznie zapraszamy.
 
 
Ps. Prosimy w tym dniu o nieparkowanie samochodów na pl. Kopernika.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

 • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
 • Logo: Prawdinsk Prawdinsk