Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 23/04/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy

Warto przypomnieć wspaniałe występy w konkursie kolęd i pastorałek…
          Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zgromadził wielu mieszkańców miasta i gminy Sępopol. Przy skocznej muzyce oraz występach w konkursie o laur „Słowika Gminy Sępopol”, mieszkańcy mogli miło spędzić mroźną niedzielę. Nie brakowało również wielu innych atrakcji, w tym wielu stoisk na których można było nabyć rękodzieło twórców lokalnych, przepiękne stroiki świąteczne czy serwety, bogato zdobione bombki, ręcznie wykonane świece świąteczne, czy też skosztować domowych wypieków oraz serów. Dzieci wykonały świąteczne pierniki, a dla wszystkich był bigos oraz kiełbaski do pieczenia w ognisku. Swoje stoiska miały między innymi: Koło Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele sołectw na których serwowano gorące napitki, chleb z domowym smalcem i ogórkiem, pierogi, makowce, szarlotki i wiele innych łakoci. Specjalne stoisko wystawił „Pan Chlebek”, na którym wszyscy zainteresowani mogli czynnie uczestniczyć w warsztatach pieczenia pierników. Własnoręcznie wykonane - pod czujnym okiem mistrza - ciasto smakuje najlepiej. Kolejne interesujące stoisko wystawiła p. Teresa Barszcz-Ward, na którym prezentowała własnoręcznie wykonane stroiki, bombki. Można było również nabyć książkę, której autorką jest Pani Teresa. Wśród rękodzieła oraz wielu świątecznych bibelotów były również przepiękne serwety, szale, chusty, ozdoby choinkowe, zestawy zawierające świątecznie opakowane sianko, które tradycyjnie jest umieszczane pod świątecznym obrusem podczas świąt. Dziękujemy za tak liczny udział w Jarmarku wszystkim mieszkańcom, a szczególne słowa podziękowania kierujemy do zespołów biorących udział  w konkursie: za wspaniałe, różnorodne wykonania kolęd i pastorałek.
 
Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe przy organizacji tego wspaniałego wydarzenia Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna.
 
Zapraszamy do obejrzenia występów zespołów biorących udział w konkursie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk