Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 22/04/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Rozwinięcie szlaku rowerowego i kajakowego w ramach projektu "Łynostrada"

Nowe perspektywy turystyczne dla naszej gminy...
 
 
          1 marca w Olsztynie odbyło się istotne spotkanie, które może przyczynić się do znaczącego rozwoju turystycznego naszej okolicy. Inicjatywę tę zorganizował marszałek naszego województwa, pan Marcin Kuchciński, który postanowił podjąć działania mające na celu rozwinięcie szlaku rowerowego oraz kajakowego w ramach projektu Łynostrada. Na spotkanie zaproszenie otrzymała również i nasza pani burmistrz Irena Wołosiuk.
 
W trakcie spotkania zauważono istotny rozwój przystani w dolnym biegu rzeki Łyna, szczególnie w naszej gminie. Urząd marszałkowski zapowiedział wsparcie finansowe dla rozwoju szlaku rowerowego wzdłuż rzeki oraz możliwość wydłużenia już istniejącego odcinka Łynostrady aż do przystani w Stopkach. To ogromny krok w kierunku popularyzacji terenów gminy Sępopol i promocji regionu.
Nasze starania dotyczące uatrakcyjnienia pod względem turystycznym naszej gminy zostały docenione. Łyna, królowa warmińsko-mazurskich rzek, jest naszym skarbem, który chcemy pokazać światu. Dzięki zarówno środkom rządowym, jak i środkom europejskim, zabezpieczono możliwość finansowania w tym zakresie, co daje nam realne perspektywy rozwoju.
 
W spotkaniu uczestniczyli nie tylko włodarze gmin, nadleśnictw oraz stowarzyszeń związanych z rzeką Łyną, ale również przedstawiciele powiatów i gmin, które nie mają na swoim terenie tej rzeki, ale zabiegają o włączenie szlaków rowerowych przebiegających przez ich tereny do nowo projektowanych odcinków Łynostrady. Jest to wyraz wspólnej chęci promocji naszego regionu jako atrakcyjnego miejsca dla turystów.
 
Realizacja planów związanych z rozbudową szlaku rowerowego i kajakowego w ramach projektu Łynostrada otworzy nowe perspektywy dla naszej gminy. Skierowanie turystów, zarówno miłośników rowerów, jak i kajakarstwa, z Olsztyna w stronę najbardziej atrakcyjnego odcinka rzeki znajdującego się w naszej gminie. 
 
Trzymamy kciuki, aby plany zostały zmaterializowane w najbliższej przyszłości, przynosząc nam wszystkim korzyści i możliwości rozwoju naszej pięknej okolicy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk