Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 29/05/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Rozpoczęto wymianę 300 sztuk opraw ulicznych

Zakup sfiansowano w 100% ze środków przekazanych przez Rząd.
          Wymiana oświetlenia ulicznego to jedno z ważniejszych działań podejmowanych przez gminy w celu zaoszczędzenia środków, wydłużenia czasu świecenie co przełoży się bezpośrednio na komfort mieszkańców. Właśnie trwa wymiana 300 sztuk opraw oświetlenia ulicznego, co przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców danej gminy.
 
Oprawy wyposażone w programowalne sterowniki umożliwiają dowolną regulację parametrów świecenia lamp. Dzięki temu można dostosować oświetlenie do warunków panujących na ulicy, takich jak intensywność ruchu czy pogoda. Co więcej, dzięki temu, że oprawy są programowalne, można znacznie zmniejszyć koszty związane z ich użytkowaniem.
Pieniądze na ten cel gmina otrzymała w ramach wsparcia samorządów przez rząd. To bardzo ważne, ponieważ wymiana oświetlenia to inwestycja, która generuje bardzo duże koszty. Dzięki wsparciu rządu gminy mogą dokonać wymiany opraw bez negatywnego wpływu na swój budżet.
 
Lampy dostarczyła firma z Lug Light Factory sp. z o.o. z Zielonej Góry. To firma o ugruntowanej pozycji na rynku, która cieszy się dużym zaufaniem klientów. Wybór takiego dostawcy gwarantuje, że oprawy są wysokiej jakości i będą służyć przez wiele lat. Koszt zakupu to 177 799,02 zł w 100% pokryty ze środków zewnętrznych. To kwota, która na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka, ale należy pamiętać, że wymiana oświetlenia to inwestycja na lata. Nowe oprawy są energooszczędne i posiadają wiele zaawansowanych funkcji, co pozwoli na zmniejszenie kosztów związanych z użytkowaniem oświetlenia.
 
Montaż opraw wykonuje firma Master Spark z Sępopola za kwotę 40 500 złotych. To kolejny ważny element wymiany oświetlenia. Montaż musi być wykonany przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Firma Master Spark to firma z wieloletnim doświadczeniem, która wykonuje prace zgodnie z najwyższymi standardami.
 
 
W ramach posiadanych możliwości kolejne oprawy będą dokupywane i montowane. To bardzo ważne, ponieważ wymiana oświetlenia to proces, który powinien być prowadzony systematycznie. Dzięki temu możliwe będzie stopniowe zastępowanie starych opraw nowymi, co pozwoli na utrzymanie optymalnego poziomu oświetlenia na ulicach.
 
Część sołectw ze środków gminy przeznaczonych na fundusz sołecki zdecydowała się na zakup opraw wyposażonych w panele fotowoltaiczne, które będą działały zupełnie poza siecią elektryczną. To świetne rozwiązanie, ponieważ takie oprawy nie generują kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Panele fotowoltaiczne pozwalają na pozyskiwanie energii słonecznej, która będzie wykorzystywana do zasilania opraw.
 
Warto zwrócić uwagę na to, że wymiana oświetlenia to także inwestycja ekologiczna. Nowe oprawy są energooszczędne i przyjazne dla środowiska, co pozwoli na zmniejszenie emisji CO2.
Wymiana 300 sztuk opraw oświetlenia ulicznego, o której mowa, będzie obejmować w pierwszej kolejności wyłącznie te oprawy, które dotychczas funkcjonowały. Oprawy, które były dotychczas wyłączone, pozostaną bez zmian. W ten sposób, wymiana zostanie przeprowadzona w sposób racjonalny i efektywny.
 
W ramach inwestycji wymieniane będą oprawy na terenie miasta oraz w sołectwach, zgodnie z ilością dostępnych sztuk. Warto zauważyć, że wymiana opraw oświetlenia to proces, który nie kończy się na jednej inwestycji. W ramach posiadanych możliwości, kolejne oprawy będą dokupywane i montowane w miarę możliwości finansowych gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Wymiana lamp

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk