Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 25/06/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Nowy sprzęt dla jednostki OSP w gminie Sępopol!

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości blisko 1 miliona złotych przekazała PSP...
          W ostatnich dniach jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Sępopol otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania z napędem na cztery koła. Ta pozytywna wiadomość przyniosła radość i zadowolenie, ponieważ nowy pojazd znacząco wzmocni potencjał ratowniczy strażaków. Z takim nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie sprzętem, jednostka będzie mogła jeszcze bardziej skutecznie i sprawnie reagować na różnego rodzaju zagrożenia pożarowe i sytuacje kryzysowe w swojej okolicy. To ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Sępopol. Co więcej, wraz z pojazdem przekazano wyposażenie o wartości przekraczającej 50 tysięcy złotych.
 
          Otrzymany samochód to prawdziwa gratka dla strażaków, a także dla mieszkańców gminy Sępopol. Obecnie taki pojazd na rynku kosztuje blisko 1 500 000 złotych, jednak gmina zdecydowała się na zakup używanego egzemplarza, co pozwoliło zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Wartość używanego ciężkiego samochodu wraz z wyposażeniem to blisko milion złotych, podczas gdy gmina zapłaciła jedynie 280 000 złotych. To ogromna oszczędność, który pozwoli na zaangażowanie środków finansowych w inne, ważne inwestycje dla społeczności lokalnej.
 
           Samochód, mimo swojego użytkowania w PSP w Bartoszycach, jest w idealnym stanie technicznym. Jego przebieg to zaledwie niewiele ponad 50 000 kilometrów, co gwarantuje, że jeszcze przez długie lata będzie służył w jednostce OSP w Sępopolu. Przed przekazaniem pojazd przeszedł gruntowny przegląd, podczas którego usunięto drobne usterki oraz został doposażony, aby sprostać wszelkim wymogom i potrzebom strażaków.
 
          Warto podkreślić, że samochód nie tylko wzmocni potencjał ratowniczo-gaśniczy jednostki OSP, ale także wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo całej społeczności w mieście i gminie Sępopol. Dzięki mobilności napędu na cztery koła, pojazd będzie w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca, gdzie inne środki transportu nie byłyby w stanie dojechać. Co więcej, dobre wieści dla jednostki OSP nie kończą się na tym. Już pod koniec września planowane jest przekazanie kolejnego pojazdu. Tym razem będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, ale już zupełnie nowy. Jego koszt to 1 170 960 złotych, a dzięki wsparciu budżetowemu pochodzącemu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządu powiatowego, gmina będzie mogła sfinansować zakup bez dodatkowych obciążeń dla budżetu.
 
         Wszystko to świadczy o odpowiedzialności i zaangażowaniu władz gminy w zapewnienie odpowiednich środków dla jednostki OSP. To dowód na to, że bezpieczeństwo i ochrona obywateli są dla nas sprawami priorytetowymi. Nowy sprzęt pozwoli na jeszcze skuteczniejsze działania ratownicze oraz szybszą interwencję w przypadku pożarów czy innych zagrożeń.
 
         Jednostka OSP w Sępopolu może być dumna z tego, co osiągnęła. Zyskanie tak cennego sprzętu to zasługa współpracy wielu instytucji oraz zaangażowania społeczności lokalnej. Dzięki temu mieszkańcy gminy mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich bezpieczeństwo jest w dobrych rękach.
 
Serdeczne podziękowania za pomoc składamy Panu Andrzejowi Śliwce - wiceministrowi Aktywów Państwowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Modernizacja Świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja" w wysokości 63,63%...
Ostre Bardo, malownicza wieś położona w sercu Barcji, od lat słynie z gościnności także miejsca zgromadzeń religijnych dla wiernych wyznania greckokatolickiego. Jednym z centralnych punktów życia społeczności lokalnej jest świetlica wiejska, pełniąca funkcję miejsca spotkań mieszkańców, organizacji uroczystości sołeckich, rodzinnych oraz kościelnych. W ramach ciągłego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców oraz zapewnienia atrakcyjnych miejsc do organizacji różnego rodzaju spotkań mieszkańców, gmina podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świetlicy.
 
Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki pracownikom gminy z LGD „Barcja”, która wspiera inicjatywy rozwojowe na obszarach wiejskich. Projekt modernizacji świetlicy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, z dofinansowaniem w wysokości imponujących 63,63%. Kwota jaką otrzymaliśmy to ponad 240 000 złotych. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Pana Stanisława Góreckiego z Bisztynka na kwotę 200 000 złotych.
 
Inwestycja, której prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, przyniesie zmiany zarówno wizualne, funkcjonalne, jak i techniczne. Remont pomieszczeń ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała różnorodnym aktywnościom społecznym, kulturalnym oraz rekreacyjnym.
 
Planowane udogodnienia obejmują nie tylko odświeżenie wnętrza i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, ale także dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z myślą o zwiększeniu funkcjonalności, przewidziano rozbudowę sali głównej oraz stworzenie dodatkowych pomieszczeń, które będą służyć jako zaplecze sanitarne. Planowana jest również wymiana między innymi systemu ogrzewania, tynków wewnętrznych, schodów wewnętrznych, podłóg, drzwi, kominów.
 
Jednym z istotnych aspektów projektu jest zachowanie charakteru lokalnej społeczności oraz uwzględnienie specyfiki otoczenia. Świetlica wiejska w Ostrym Bardzie, ze względu na swoje sąsiedztwo z historyczną cerkwią, pełni również rolę miejsca organizacji uroczystości kościelnych. Dlatego też, w ramach modernizacji, szczególną uwagę poświęcono estetyce oraz funkcjonalności przestrzeni, aby zachować harmonię z otoczeniem.
 
Całkowita realizacja prac planowana jest do maja 2024 roku. Po zakończeniu modernizacji, mieszkańcy Ostrego Barda będą mieli do dyspozycji odnowioną, nowoczesną świetlicę, która stanie się nie tylko miejscem spotkań, ale także miejscem do zacieśniania więzi społecznych.
 
Inicjatywa ta nie tylko podkreśla zaangażowanie gminy w rozwój lokalnej społeczności. Dzięki środkom pozyskanym z programu PROW 2014-2020 oraz wsparciu LGD Barcja, możliwe stało się zrealizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji, która przyniesie korzyści mieszkańcom Ostrego Barda na kolejne lata.
URZĄD MIEJSKI
W SĘPOPOLU
ul. 11 Listopada 7
11 -210 Sępopol
 
Tel. (89) 76 13 181        
Nr fax. (089) 679 08 21
 
e-mail : sepopol@sepopol.pl
NIP: 743-20-21- 679  REGON: 510743628
 
Nr konta 28 8855 0004 2004 0008 5316 0001
 
Pracujemy
poniedziałek  8.00 - 16.00
wtorek  - piątek 7.15 - 15.15
 

Godziny przyjęć interesantów:

Burmistrz
Irena Wołosiuk
 
zaprasza  interesantów:  
poniedziałek-piątek
w godzinach pracy Urzędu

Gminy Partnerskie

  • Logo: Lägerdorf Lägerdorf
  • Logo: Prawdinsk Prawdinsk