Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 12/01/25, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Zakończenie remontu świetlicy w Ostrym Bardzie

Inwestycja wspierana przez LGD "Barcja"...
          Zakończył się remont wnętrz świetlicy wiejskiej w Ostrym Bardzie. Inwestycja, wspierana przez Lokalną Grupę Działania (LGD) "Barcja", była realizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, a jej dofinansowanie wyniosło 63,63%.
 
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 200 000 złotych, które przeznaczono na prace budowlane i modernizacyjne, realizowane przez firmę „Górecki” z Bisztynka, zarządzaną przez pana Stanisława Góreckiego – zwycięzcę postępowania przetargowego. Prace obejmowały m.in.: kompleksową modernizację wnętrz, zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych oraz dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu wykonano także rozbudowę sali głównej oraz stworzono dodatkowe pomieszczenia, które będą służyły jako zaplecze sanitarne oraz kuchnia.
 
Chociaż prace remontowe zostały zakończone, wciąż pozostaje kilka elementów do zrealizowania, aby świetlica mogła w pełni służyć społeczności. Planowany jest zakup wyposażenia świetlicy, w tym kompletnego zestawu mebli oraz sprzętów kuchennych. Środki na te zakupy zostaną pozyskane między innymi z funduszu sołeckiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Rusza przebudowa zbiorników wodnych w Lwowcu i Trosinach

Podpisano umowę z firmą P.H.U. Marpol – inwestycja sfinansowana w 100% z programu PROW...
          Z radością informujemy, że zakończono postępowanie przetargowe dotyczące przebudowy zbiorników retencyjnych w miejscowościach Lwowiec i Trosiny. Umowę na realizację tych prac podpisano z firmą P.H.U. Marpol, której właścicielem jest pan Marcin Szutowicz.
 
Wsparcie finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
 
          Przypominamy, że inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez samorząd województwa, który przyznał dofinansowanie do naszych inwestycji w wysokości niemal 1 000 000 złotych (dla 2 zbiorników). Środki te, pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pokryją 100% kosztów związanych z przebudową zbiorników wodnych w Lwowcu i Trosinach.
 
Wyniki postępowania przetargowego
 
Po zakończeniu przetargu na przebudowę zbiorników w Lwowcu i Trosinach, przeprowadzono negocjacje z wykonawcami, co pozwoliło na uzyskanie korzystniejszych ofert, mieszczących się w ramach przyznanych środków.
 
Lwowiec:
  • Otrzymane środki: 490 055,00 zł
  • Oferty po negocjacjach:
    • PROS POLAND Sp. z o.o.: 435 000,00 zł
    • P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz: 397 452,98 zł
Trosiny:
  • Otrzymane środki: 472 779,00 zł
  • Oferty po negocjacjach:
    • PROS POLAND Sp. z o.o.: 435 000,00 zł
    • P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz: 385 363,61 zł
 
          Dzięki negocjacjom udało się znacznie obniżyć pierwotne oferty, co umożliwiło podpisanie umowy na realizację prac w Lwowcu i Trosinach oraz szybkie przystąpienie do ich realizacji.
 
Przewarszyty czekają na nowy przetarg
 
          Niestety, w przypadku 3 zbiornika wodnego tj. w Przewarszytach, oferty złożone w dotychczasowym postępowaniu przetargowym przekraczały dostępne środki finansowe. Pozytywną wiadomością jest jednak decyzja urzędu marszałkowskiego w Olsztynie, która zezwala na wprowadzenie niewielkich korekt w zakresie prac, co powinno umożliwić zmieszczenie się w budżecie. W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie nowego przetargu na realizację tego zadania.
 
Przed nami intensywny czas realizacji inwestycji, która przyniesie wymierne korzyści oraz poprawi estetykę miejscowości Lwowiec i Trosiny.

Rusza modernizacja zabytkowego cmentarza w Sępopolu za ponad milion złotych…

Podpisano umowę z wykonawcą prac konserwatorskich w ramach Polskiego Ładu...
          Z przyjemnością informujemy, że kolejny etap modernizacji cmentarza komunalnego w Sępopolu staje się faktem. W ramach postępowania przetargowego, które zakończyło się złożeniem jednej oferty, wyłoniono wykonawcę prac budowlanych. Umowę podpisano z firmą Kwieciński Sp. z o.o. z Bartoszyc, która podejmie się realizacji zadania pod nazwą „Prace konserwatorskie na zabytkowej nekropolii w mieście Sępopol”.
 
Modernizacja cmentarza jest przedsięwzięciem, które zyskało wsparcie finansowe z rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład, w ramach edycji dedykowanej obiektom o charakterze zabytkowym. Dzięki temu, 98% kosztów inwestycji, z kwoty 1 098 000,00 zł, pokryją środki pozyskane z tego programu.
 
Wszystkie prace renowacyjne będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakres prac obejmuje m.in.:
  1. Remont kaplic cmentarnych:
    • Gruntowna renowacja dwóch kaplic, w tym odnowienie tynków wewnętrznych i zewnętrznych.
    • Wymiana okien i drzwi w jednej z kaplic oraz renowacja drzwi w drugiej.
    • Naprawa więźby dachowej, nowe ołatowanie oraz pokrycie dachówką z montażem orynnowania.
  2. Renowacja bramy głównej:
    • Oczyszczenie, zabezpieczenie i malowanie murowanej bramy wjazdowej.
  3. Odnowienie zabytkowego muru:
    • Uzupełnienie zniszczonych fragmentów muru cegłą pełną oraz renowacja i zabezpieczenie metalowego ogrodzenia.
  4. Inne prace konserwatorskie:
    • Wymiana instalacji elektrycznej oraz położenie terakoty w kaplicach.
    • Ułożenie kolejnych alejek z kostki granitowej o łącznej powierzchni 2700 m².
          Warto zauważyć, że w postępowaniu przetargowym wpłynęła jedynie jedna oferta. Niewielkie zainteresowanie ze strony firm budowlanych wynikało z kilku czynników. Branża budowlana obecnie zmaga się z bardzo dużym natężeniem zleceń, co prowadzi do pełnych kalendarzy inwestycji na najbliższe dwa lata oraz braku dostępnych mocy przerobowych. Te okoliczności sprawiły, że wiele firm nie były zainteresowane realizacją dodatkowych projektów.
 
          Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie prac, które przywrócą dawny blask tej historycznej nekropolii, a jednocześnie zapewnią jej odpowiednie warunki do zachowania dla przyszłych pokoleń.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Umowa cmentarz

Przetarg Rozstrzygnięty: Konserwacja Zabytkowego Cmentarza w Sępopolu

Nowe Prace Konserwatorskie i Modernizacja Kolejnych Alejek...
Informujemy, że zakończyliśmy postępowanie przetargowe dotyczące prac konserwatorskich na cmentarzu komunalnym w Sępopolu. Oto najważniejsze informacje:
 
Finansowanie: Projekt otrzymał wsparcie w wysokości 98% całkowitych kosztów z programu Polski Ład, który wspiera zabytki. To duża pomoc i dowód na to, jak ważne jest dla nas zachowanie historycznych miejsc.
 
Złożona oferta:
  • Wykonawca: KWIECIŃSKI Sp. z o.o., z Bartoszyc
  • Cena oferty: 1 098 000,00 zł brutto
Otrzymaliśmy tylko jedną ofertę, co jest efektem aktualnej sytuacji na rynku budowlanym. Firmy mają zaplanowane projekty na wiele miesięcy wprzód i nie mogą przyjąć nowych zleceń. Obecnie znalezienie dostępnego wykonawcy jest bardzo trudne.
 
Środki z programu zostaną wykorzystane m.in. na prace konserwatorskie oraz modernizację kolejnych alejek na cmentarzu. Projekt nie tylko przywróci zabytkowemu cmentarzowi jego unikalny charakter, ale również poprawi dostępność obiektu dla mieszkańców. Dzięki odnowieniu alejek i kaplic, mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do cmentarza, co ułatwi im korzystanie z tego ważnego dla wszystkich miejsca.
 
Co planujemy m.in. zrobić:
  • Odnowić dwie kaplice cmentarne, murowaną bramę główną i zabytkowy mur cmentarza.
  • Naprawić uszkodzone fragmenty muru, aby wyglądał jak dawniej.
  • Przebudować alejki cmentarne zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, co pomoże przywrócić oryginalny układ cmentarza i poprawić dostępność.
Te prace są kluczowe dla ochrony naszego dziedzictwa kulturowego i zapewnienia, że cmentarz w Sępopolu zachowa swój historyczny charakter. Modernizacja cmentarza sprawi, że stanie się on bardziej dostępny i funkcjonalny.
 

Przebudowa zbiorników wodnych w Przewarszytach, Lwowcu i Trosinach: Aktualne informacje po otwarciu ofert …

100% dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
          Przypominamy, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe od samorządu województwa na gruntowną przebudowę zbiorników retencyjnych w miejscowościach Przewarszyty, Lwowiec oraz Trosiny. Dofinansowanie przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi w sumie niemal 1.500.000 złotych i stanowi 100% kosztów inwestycji.
Obecnie zakończono postępowanie przetargowe na przebudowę zbiorników wodnych, którego wyniki opisujemy poniżej. Podkreślamy, że mimo złożonych pierwotnych ofert, prawo zamówień publicznych umożliwia przeprowadzenie negocjacji, których efekty widać w przypadku tego przetargu bardzo wyraźnie.
 
Zestawienie Otrzymanych Środków i Ofert Wykonawców
Przewarszyty
- Otrzymane środki:  495.563,00 zł
 
-  Oferty złożone przy otwarciu:
  1. PROS POLAND Sp. z o.o. - 615.000,00 zł
  2. P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz - 625.252,97 zł
 
-  Oferty po negocjacjach:
  1. PROS POLAND Sp. z o.o. - 585.000,00 zł
  2. P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz - 600.652,97 zł
 
Lwowiec
-  Otrzymane środki:  490.055,00 zł
 
-  Oferty złożone przy otwarciu:
  1. PROS POLAND Sp. z o.o. - 492.000,00 zł
  2. P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz - 471.252,98 zł
 
-  Oferty po negocjacjach:
  1. PROS POLAND Sp. z o.o. - 435.000,00 zł
  2. P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz - 397.452,98 zł
 
Trosiny
-  Otrzymane środki:  472.779,00 zł
 
-  Oferty złożone przy otwarciu:
  1. PROS POLAND Sp. z o.o. - 492.000,00 zł
  2. P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz - 459.163,61 zł
 
-  Oferty po negocjacjach:
  1. PROS POLAND Sp. z o.o. - 435.000,00 zł
  2. P.H.U. Marpol Marcin Szutowicz - 385.363,61 zł
 
          W przypadku zbiornika w Przewarszytach najniższa oferta, nawet po negocjacjach, przekracza otrzymane środki. Dlatego też gmina wystąpi do instytucji dofinansowującej o zaakceptowanie zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego, co pozwoli na ponowne ogłoszenie postępowania przetargowego. Mamy nadzieję, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę, który zmieści się z ofertą wykonania prac budowlanych w środkach, jakie gmina otrzymała.
 
Na pozostałe dwa zadania, tj. staw w Trosinach i Lwowcu, w najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy. Dzięki przeprowadzonym negocjacjom udało się uzyskać oferty, które mieszczą się w przyznanych środkach, co pozwoli na szybkie rozpoczęcie prac i terminową realizację inwestycji.
 
          Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – zarówno pracownikom gminy, jak i instytucjom wspierającym nas na każdym etapie wnioskowania. Warto podkreślić, że procedura konkursowa była wyjątkowo skomplikowana i wymagająca ogromnego nakładu pracy. Przed nami intensywny czas realizacji projektu, ale jesteśmy przekonani, że przyniesie on wymierne korzyści oraz poprawi estetykę miejscowości.

Ogłoszenie o czasowym zamknięciu drogi powiatowej w miejscowości Smolanka

Trwają prace budowlane w Smolance. Za utrudnienia przepraszamy...
 

Uwaga prace drogowe...

Przebudowa drogi powiatowej nr 1394N Witki-Sępopol-Dzietrzychowo-Gierkiny w msc. Dzietrzychowo

Nowy etap przebudowy dróg w Sępopolu...

Zawarto umowę na przebudowę 8 kolejnych dróg z firmą SORTED Sp. z o.o. z Piaseczna...
          Gmina Sępopol zawarła umowę na wykonanie przebudowy 8 odcinków dróg na swoim terenie. Wykonawcą, wyłonionym na podstawie postępowania przetargowego, została firma SORTED Sp. z o.o. z Piaseczna. Inwestycja obejmuje zarówno projektowanie, jak i realizację prac drogowych, w tym kontynuację już rozpoczętych projektów oraz nowe przedsięwzięcia.
Przebudowa obejmuje osiem odcinków dróg w różnych lokalizacjach, w tym:
  • II etap w Prętławkach
  • II etap w Smolance
  • II etap w Lipicy
  • droga w miejscowości Gaj
  • II etap ul. Włókienniczej
  • ul. Prusa (niewielki odcinek)
  • ul. Boczna
  • droga łącząca ul. Włókienniczą z al. Wojska Polskiego
          Projekt jest finansowany w 95% ze środków programu inwestycji strategicznych Polski Ład. Jest to jedna z ostatnich inwestycji realizowanych w ramach tego programu, na które gmina Sępopol uzyskała wsparcie jeszcze w poprzednim roku.
 
Gmina Sępopol stoi przed wyzwaniem związanym z bardzo niskimi dochodami własnymi, co wyklucza realizację jakichkolwiek inwestycji bez wsparcia zewnętrznego. Dlatego mamy  nadzieję, że w miejsce programu Polski Ład wprowadzony zostanie nowy, podobny program wsparcia inwestycji realizowanych w samorządach o bardzo niskich dochodach. Bez takiej pomocy kontynuacja modernizacji infrastruktury drogowej może okazać się niemożliwa.
 
Większość z zaplanowanych prac stanowi kontynuację już rozpoczętych inwestycji drogowych z ostatnich lat. Wyjątkiem jest miejscowość Gaj, gdzie projekt przebudowy dróg jest zupełnie nowym przedsięwzięciem. Dzięki temu mieszkańcy Gaj mogą liczyć na poprawę jakości infrastruktury drogowej, co z kolei przyczyni się do lepszego skomunikowania.
 
W przetargu na realizację projektu przebudowy dróg złożono 3 oferty. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma SORTED Sp. z o.o. z Piaseczna, która zaoferowała wykonanie prac za kwotę 7 827 105 zł. Najdroższą propozycję złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lidzbarka Warmińskiego, które wyceniło swoje usługi na 9 830 445,95 zł. Decyzja o wyborze oferty SORTED Sp. z o.o. pozwoliła na znaczące oszczędności w porównaniu do najdroższej oferty.
 
          Podpisanie umowy z firmą SORTED Sp. z o.o. to ważny krok w kierunku modernizacji infrastruktury drogowej w Sępopolu. Realizacja tego projektu przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym gminę, poprawiając komfort i bezpieczeństwo podróży.
 

Upamiętnienie Powstania Warszawskiego…

…oraz trening Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania.
W dniu 1 sierpnia 2024 roku o godzinie 17:00, odbędzie się trening Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, ale to nie jedyne ważne wydarzenie. W tym dniu będziemy również czcić 80 rocznicę Powstania Warszawskiego. Na potrzeby treningu, przez jedną minutę, rozlegnie się akustyczny sygnał alarmowy, czyli dobrze znana wszystkim syrena.
 
         Trening to nie tylko sprawdzian naszej gotowości na wypadek skażeń czy innych zagrożeń, ale też moment, by zatrzymać się na chwilę i oddać hołd bohaterom tamtych czasów. Dźwięk syreny przypomni nam o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski, podjęli heroiczną walkę w czasach trudnych.
 
        Warto w tym dniu pomyśleć nie tylko o naszym bezpieczeństwie w teraźniejszości, ale także o tym, jak wiele zawdzięczamy tym, którzy poświęcili swoje życie za naszą wolność. Dzięki ich odwadze i determinacji, mamy możliwość cieszyć się niezależnością i żyć w pokojowych czasach.
 

Spotkanie informacyjne skierowane jest do przedsiębiorców sektora MŚP...

Otwarte spotkanie dla przedsiębiorców...
Otwarte spotkanie dla przedsiębiorców z terenu Powiatu Bartoszyckiego, które odbędzie się w czwartek 8 sierpnia 2024 r. o godz. 10.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatu Bartoszyckiego.
Spotkanie informacyjne skierowane jest do przedsiębiorców sektora MŚP:
  • firm zainteresowanych uzyskaniem środków UE na rzecz podniesienia konkurencyjności MŚP na terenie powiatów przygranicznych, tj. inwestycje rozwojowe w przedsiębiorstwach, w tym infrastruktura biznesowa na potrzeby MŚP – tworzenie przestrzeni kreatywnych oraz stref co-workingowych, cyfrowych przestrzeni biznesowych, stref przedsiębiorczości i stref produkcyjnych (dla MŚP), realizowanych w powiatach: braniewskim, bartoszyckim, kętrzyńskim, węgorzewskim i gołdapskim,
  • firm w początkowej fazie  rozwoju zainteresowanych uzyskaniem środków UE na finansowanie dotacyjne projektów realizowanych w powiatach: braniewskim, bartoszyckim, kętrzyńskim, węgorzewskim i gołdapskim.
Termin: 8 sierpnia  2024 r., godz. 1030
Miejsce: Sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Bartoszycach , ul. Lipowa 1.
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 37
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim komputerze.
x