Logo: Urząd Gminy Sepopol
Dzisiaj jest: 10/12/23, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Życzenia wielkanocne dla wiernych obrządku wschodniego

Wierni obrządków wschodnich, wśród nich grekokatolicy i prawosławni, rozpoczęli celebrowanie Wielkiej Nocy.
Życzymy Państwu, by Święta upłynęły w spokoju i zdrowiu.
By ostatni, jakże trudny czas, nie przysłonił istoty Wielkanocy.
Niech najbliższe dni upłyną w spokojnej i mimo wszystko radosnej atmosferze.
Niech najważniejsza dla nas prawda o tym, że Chrystus Zmartwychwstał, dodaje sił i wzmacnia nadzieję na lepsze jutro.
XPИCTOC BOCKPEC!

Życzenia wielkanocne 2023

Święta Wielkanocne tuż, tuż…

Akcesoria komputerowe dla dzieci byłych pracowników PPGR

Wyłoniliśmy dostawcę sprzętu i zapraszamy wszystkich którzy otrzmali laptopy po odbiór dodatkowych akcesoriów.
 
 
 
          Z zaoszczędzonych środków, przyznanych w ramach programu rządowego „Granty PPGR”, burmistrz Sępopola zakupiła dodatkowe akcesoria służące zwiększeniu komfortu pracy z laptopami, które trafiły do dzieci byłych pracowników PPGR. W pierwszym postępowaniu zakupiono 314 laptopów, następnie z oszczędności poprzetargowych kupiono akcesoria w postaci: myszek komputerowych, słuchawek oraz toreb służących do przenoszenia laptopów, a dzięki kolejnym oszczędnościom, zakupiono hub’y rozszerzające ilość portów przy pomocy których można skomunikować się z komputerem. Wśród dodatkowych złączy w które wyposażone są adaptery HUB, znajdują się: 3 porty USB (w tym jeden USB 3.0), 1 port USB-C charging 100W, 1 port HDMI 4K, czytnik kart pamięci SDXC oraz czytnik kart MicroSD. W zapytaniu ofertowym łącznie wpłynęły 4 oferty, a najkorzystniejsza została złożona przez firmę: Centrum Informatyczne Polsoft S.C. z Warszawy, na kwotę 47 118,84 zł. Gwarancja na dostarczony sprzęt wynosi 24 miesiące.
 
          Zapraszamy po odbiór dodatkowych akcesoriów od 2 stycznia 2023 roku, w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Sępopolu.
 
          Jednocześnie przypominamy o konieczności składania oświadczeń, dotyczących posiadania i wykorzystywania otrzymanego sprzętu komputerowego (laptopów) w ramach projektu Cyfrowa Gmina Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”.  Oświadczenia należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Sępopolu do końca stycznia 2023 roku.
 
Poniżej zamieszczamy formularz wymaganego oświadczenia.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: HUB

Załączniki

„Prezent na święta” od gminy dla ZGMiUK’u ;)

Z zaoszczędzonych środków zakupiono nową piaskarkę…
           Dzięki zaoszczędzeniu w budżecie gminy środków możliwe było ogłoszenie zapytania ofertowego, dotyczącego zakupu piaskarki o ładowności ponad 2500 kg. W ramach postępowania wpłynęły 3 oferty, od firm z: Mrągowa, Tykocina oraz z miejscowości Czarnia. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma MAX-ROL p. Leszka i Andrzeja Długołęckich z Tykocina. Cena jaką gmina zapłaciła za piaskarkę to 58 500 złotych. Sprzęt jakim dotychczas dysponował sępopolski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych był w bardzo złym stanie technicznym. A tylko dzięki ogromnemu wysiłkowi pracowników i ciągłym remontom mógł być eksploatowany przez ponad 40 lat. To swego rodzaju ewenement, aby sprzęt wytrzymał tak wiele lat pracy w środowisku skrajnie niekorzystnym, wożąc ładunek w postaci mieszanki piaskowo-solnej. Dzięki temu zakupowi od dzisiaj możliwe będzie również bardziej precyzyjne dozowanie ilości piasku rozsypywanego na drogi, co mamy nadzieję spowoduje kolejne oszczędności, tym razem w ilości mieszanki piaskowo-solnej trafiającej na ulice.
          Przed nami konieczność kolejnych zakupów, ponieważ starego, wyeksploatowanego sprzętu ciągle jeszcze w ZGMiUK’u jest bardzo wiele. Mowa tu o kilkudziesięcioletnich ciągnikach, szambiarce, przyczepach, samochodach dostawczych itp. W miarę pojawiających się oszczędności oraz uzyskanych środkach zewnętrznych sprzęt będzie sukcesywnie wymieniany.
          Na wymianę musi również doczekać się samochód osobowy, będący na wyposażeniu Urzędu Miejskiego, a który również jest jedynym samochodem wykorzystywanym przez pracowników MGOPS. Samochód ma już ponad 17 lat i przebieg grubo przekraczający 400 000 kilometrów. Pojazd jest sukcesywnie remontowany, co wiąże się ze znacznymi wydatkami na ten cel. Bez nowego pojazdu nie będzie możliwe wykonywanie obowiązków służbowych między innymi wobec podopiecznych Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, czy też niezbędnych wyjazdów w teren przez pracowników Urzędu Miejskiego. Samochód służy również do rozwożenia korespondencji wychodzącej z urzędu, a trafiającej bezpośrednio do mieszkańców miasta i gminy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: piaskarka

Pierwsze transporty węgla już jadą

Zamówiona 28 listopada pierwsza transza węgla właśnie wyrusza w drogę…
          Zgodnie z podpisaną umową z dnia 28 listopada ze spółką Węglokoks S.A. z siedzibą w Katowicach (dystrybutorem węgla), zostaliśmy poinformowani, że zamówiona pierwsza partia węgla czeka na odbiór od 9 grudnia w Braniewie. Zarówno asortyment, ilość, jak również daty odbioru ustalane są przez Węglokoks na które gmina nie ma wpływu. Dlatego też, maksymalna ilość kursów ciężarówek transportujących węgiel, na jaką wyrażono zgodę to 2 w ciągu doby. Mamy nadzieję że załadunek oraz transport będą przebiegać sprawnie. Złożone wnioski mieszkańców naszej gminy łącznie opiewają na ponad 530 ton węgla (bieżący i przyszły rok). Dystrybuowanie węgla będzie się odbywało za pośrednictwem firmy PHU p. Bogumiła Zacharskiego, zlokalizowanej przy ul. Tartacznej w Bartoszycach. Węgiel będzie można odebrać własnym transportem lub skorzystać z usług firmy p. Zacharskiego. Wydatki związane z usługą transportu zakupionego węgla są kosztem nabywcy węgla, jednak koszt tej usługi (korzystając z usług p. Zacharskiego) jest liczony przyjmując odległość z Sępopola do miejsca zamieszkania nabywcy węgla (nie z Bartoszyc). O kolejności na liście z której wynika data odbioru węgla, decyduje moment dokonania wpłaty.
 
           Każda z osób, która złożyła wniosek oraz przeszła pozytywnie procedurę weryfikacyjną, wynikająca z ustawy o sprzedaży preferencyjnej węgla,
 
zostanie poinformowana telefonicznie o pierwszym dniu gdy węgiel przeznaczony dla niej będzie gotowy do odebrania.
 
Prosimy o nie przyjeżdżanie przed otrzymaniem terminu odbioru do składu węgla, ponieważ węgiel po za kolejnością nie będzie wydawany.
 
Prosimy o cierpliwość, każda osoba której przysługuje możliwość zakupu węgla na preferencyjnych warunkach zostanie obsłużona dla nikogo węgla nie zabraknie.

Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy

Warto przypomnieć wspaniałe występy w konkursie kolęd i pastorałek…
          Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zgromadził wielu mieszkańców miasta i gminy Sępopol. Przy skocznej muzyce oraz występach w konkursie o laur „Słowika Gminy Sępopol”, mieszkańcy mogli miło spędzić mroźną niedzielę. Nie brakowało również wielu innych atrakcji, w tym wielu stoisk na których można było nabyć rękodzieło twórców lokalnych, przepiękne stroiki świąteczne czy serwety, bogato zdobione bombki, ręcznie wykonane świece świąteczne, czy też skosztować domowych wypieków oraz serów. Dzieci wykonały świąteczne pierniki, a dla wszystkich był bigos oraz kiełbaski do pieczenia w ognisku. Swoje stoiska miały między innymi: Koło Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele sołectw na których serwowano gorące napitki, chleb z domowym smalcem i ogórkiem, pierogi, makowce, szarlotki i wiele innych łakoci. Specjalne stoisko wystawił „Pan Chlebek”, na którym wszyscy zainteresowani mogli czynnie uczestniczyć w warsztatach pieczenia pierników. Własnoręcznie wykonane - pod czujnym okiem mistrza - ciasto smakuje najlepiej. Kolejne interesujące stoisko wystawiła p. Teresa Barszcz-Ward, na którym prezentowała własnoręcznie wykonane stroiki, bombki. Można było również nabyć książkę, której autorką jest Pani Teresa. Wśród rękodzieła oraz wielu świątecznych bibelotów były również przepiękne serwety, szale, chusty, ozdoby choinkowe, zestawy zawierające świątecznie opakowane sianko, które tradycyjnie jest umieszczane pod świątecznym obrusem podczas świąt. Dziękujemy za tak liczny udział w Jarmarku wszystkim mieszkańcom, a szczególne słowa podziękowania kierujemy do zespołów biorących udział  w konkursie: za wspaniałe, różnorodne wykonania kolęd i pastorałek.
 
Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe przy organizacji tego wspaniałego wydarzenia Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna.
 
Zapraszamy do obejrzenia występów zespołów biorących udział w konkursie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy oraz na konkurs o laur „Słowika Gminy Sępopol”

Warsztaty wokalne poprowadzi Laureatka Grand Prix konkursu Debiuty na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu obdarzona cudownym głosem p. Joanna Kondrat
          Przed nami warsztaty wokalne z wybitną wokalistką p. Joanną Kondrat...
 
 
....a także konkurs w którym nagrodą jest laur ”Słowika Gminy Sępopol”.
 
 
 
 
Organizatorem imprezy jest burmistrz - Irena Wołosiuk wraz z MGOK, a wsparcie finansowe udzielił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa O/T z Olsztyna. Pomoc techniczną zapewnia ZGMIUK. Do konkursu mogły zgłaszać się jednostki podległe burmistrzowi oraz formalne i nieformalne grupy mieszkańców. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, mamy już ponad 10 zgłoszeń! Udział wezmą między innymi przedstawiciele:
 
  • Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury,
  • Urzędu Miejskiego,
  • Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej z Sępopola,
  • Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • Koła Gospodyń Wiejskich z Sępopola,
  • Szkoły Podstawowej z Dzietrzychowa,
  • Rady Miejskiej,
  • Księża Parafii św. Michała Archanioła z Sępopola
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny z Sępopola.
 
            Walczyć będziemy o nagrodę w postaci przepięknej statuetki. Szanse są wyrównane, a rywalizacja będzie stała na najwyższym poziomie, ponieważ każda z drużyn będzie miała w swoim składzie wybitne sępopolskie głosy. Już nie możemy się doczekać najbliższej niedzieli. Przypominamy, że zaczynamy śpiewać w centralnym punkcie miasta, na placu Kopernika od godziny 1230 (4 grudnia).
 
          Zapraszamy wszystkich serdecznie na towarzyszący wydarzeniu Jarmark Bożonarodzeniowy, bezpłatny poczęstunek w postaci kiełbasek pieczonych w ognisku, bigosu i wielu innych potraw. Będzie można również nabyć wyroby Kół Gospodyń Wiejskich, czy też sołectw. Serdecznie zapraszamy.
 
 
Ps. Prosimy w tym dniu o nieparkowanie samochodów na pl. Kopernika.
 

Zapraszamy na spotkanie z premierem oraz ministrem...

Zapraszamy na spotkanie z p. Henrykiem Kowalczykiem - premierem, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, p. Andrzejem Śliwką - wiceministrem aktywów państwowych oraz posłem na sejm Leonardem Krasulskim ...

Zapraszamy na bezpłatne badania

Badania współfinansowane ze środków gminy Sępopol.

Inwestycja na przystani w Sępopolu

Współpraca samorządów przynosi wymierne korzyści. Uzyskaliśmy wsparcie samorządów: powiatowego i wojewódzkiego.
          Dzięki współpracy gminy z sąsiednimi samorządami, uzyskaliśmy zewnętrzne środki na gruntowny remont stanicy wodnej nad rzeką Łyną w Sępopolu. Ogłoszone przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego postępowanie konkursowe, premiowało dodatkowo wnioski zawierające zamierzenia inwestycyjne wykonane przy udziale kilku samorządów. Dlatego też, na etapie składania wniosków zawarliśmy porozumienie na mocy którego w kosztach realizacji naszej inwestycji pomoc finansową zadeklarował samorząd powiatu. Dzięki tej deklaracji oraz doskonale wykonanej dokumentacji konkursowej, nasz wniosek zajął wysokie 3 miejsce na liście inwestycji wspartych przez samorząd województwa. Za to wsparcie włodarzom bardzo dziękujemy. W konkursie złożono 18 wniosków, a 15 uzyskało dofinansowanie. Warto wspomnieć, że nasz wniosek został wyżej oceniony niż wnioski z ośrodków typowo turystycznych, takich jak m.in.: Węgorzewo, Ostróda, Gołdap, Olsztyn czy Szczytno.
          Prace remontowe już się rozpoczęły a remont wiaty wykonuje lokalna firma Mar-Bud ze Szczurkowa. Pozostałe prace zostaną wykonane własnymi siłami przy wsparciu pracowników naszego zakładu komunalnego. Prócz remontu wiaty wykonany zostanie remont ogrodzenia, posadowione zostaną kosze na śmieci oraz murowany grill, odnowione zostanie również palenisko. Ponadto zostanie utwardzony teren  jako miejsce służące do wodowania łodzi i kajaków.
Mamy nadzieję, że nasza przystań będzie służyła nie tylko mieszkańcom, ale również turystom korzystającym ze szlaku kajakowego płynących rzeką Łyną.
1 2 3 4 5 6 ... 30